Комітет ВР підтримав постанову про виселення УПЦ МП з Почаївської Лаври

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної ради рекомендував парламенту схвалити постанову з рекомендацією Кабміну розірвати з УПЦ МП договір оренди комплексів споруд Почаївської лаври.

10.04.2023
Комітет ВР підтримав постанову про виселення УПЦ МП з Почаївської Лаври

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу парламенту.

Зокрема, комітет вирішив, що назву постанови №9179 варто викласти більш коректно, а саме: “Про звернення Верховної ради України до Кабінету міністрів України про розірвання з Почаївською Свято-Успенською лаврою договору про безоплатне користування комплексом споруд Почаївської лаври”.

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту, на сьогодні Почаївська лавра є джерелом “русского міра” на території ставропігійного монастиря в Україні. Вона вже тривалий час перебуває у юрисдикції Української Православної церкви московського патріархату і стала форпостом антиукраїнських сил та осередком міжконфесійного протистояння й розбрату.

До комплексу Почаївської лаври входить 18 споруд. В оренду Українській православній церкві московського патріархату Почаївську лавру передали у 2003 році. Договір про оренду уклали на 49 років, і діє він діє до 2052 року. Однак є підстави його розірвати.

“Зараз, у час російсько-української війни, якраз на часі розірвати з Українською православною церквою московського патріархату договір оренди комплексів споруд Почаївської Успенської лаври. Перебування Почаївського монастиря у володінні церкви московського патріархату нівелює не лише українську історію, а й Українську церкву загалом”, – йдеться в документі.

Питання ж про те, яка з конфесій після припинення договору оренди повинна проводити богослужіння в Почаївській Успенській лаврі, – Православна церква України та Українська Греко-католицька церква, можуть вирішити за взаємною згодою. Це можуть бути почергові богослужіння або ж передача одній і другій церкві певних частин споруд комплексу, зазначається в документі.

Нагадаємо, раніше міністр культури України Олександр Ткаченко заявив, що процес повернення Свято-Успенської Почаївської лаври державі вже розпочали, оскільки термін угоди про оренду з УПЦ МП завершився.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.