Командири “Азову” розповіли деталі про вихід з “Азовсталі” та полон

Зокрема, спочатку вони потрапили в колонію в Оленівці, але через чотири дні їх переправили в РФ, і скоріше за все до Москви.

07.10.2022
Командири “Азову” розповіли деталі про вихід з “Азовсталі” та полон

Командири окремого загону спецпризначення Національної гвардії “Азов” розповіли деякі подробиці свого перебування у полоні. Про це йшлося під час онлайн-пресконференції командирів полку “Азов”, передає УНІАН.

Зокрема, начальник штабу полку “Азов” Богдан “Тавр” Кротевич розповів, що командир “Азова” Денис “Редіс” Прокопенко під час оборони Маріуполя та “Азовсталі” безпосередньо мав зв’язок з президентом України Володимиром Зеленським, головнокомандувачем Збройних сил України генералом Валерієм Залужним і керівником Головного управління розвідки Міноборони Кирилом Будановим.

“Уся операція нашого виходу, звичайно, була узгоджена з керівництвом держави. Це була важка операція… Нам було дуже важко прийняти це рішення, але на той момент у нас було 600 поранених, і 300 з них просто “гнили”. Вони гинули дуже повільно. Тому офіцерський склад одностайно прийняв рішення про вихід в полон, щоб надати термінову медичну допомогу бійцям, які були в госпіталі, – це було у бункері. У нас не було ліків, у нас не було достатнього обладнання”, – наголосив Кротевич.

Він додав, що це рішення було узгоджене з керівництвом держави, але, керівництво надало нам також право вибору.

За словами Кротевича, перші чотири дні полону “азовці” перебували в колонії в Оленівці. За цей час до бійців ніхто не приїжджав від України.

“У ніч з четвертого на п’ятий день до нас приїхали, не дозволили забрати речі, і просто поставили перед фактом, що ми виїжджаємо. Куди, звичайно, не сказали. Спочатку нас посадили в автозак. Довезли до аеропорту наче у Ростові. Це моє припущення. І потім ми прилетіли кудись, в якусь камеру. Зараз я розумію, що це була Москва. Хоча я думав, що це був Санкт-Петербург, бо чув як чайки кричать. Але на Москві-річці теж є чайки”, – сказав Кротевич.

Своєю чергою т.в.о заступника командира “Азова” з роботи з особовим складом Ілля “Гендальф” Самойленко додав, що спочатку в Оленівці командири полку перебували разом з особовим складом, але пізніше командирів перевезли до РФ, де вони перебували увесь час до звільнення.

Водночас наразі розголошувати інші подробиці вони не можуть.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.