Командирка гранатометного розрахунку Галицької бригади розповіла про свій бойовий досвід

Христина Омельченко мріяла про кар’єру військовослужбовиці ще зі шкільних часів.

08.03.2024
Командирка гранатометного розрахунку Галицької бригади розповіла про свій бойовий досвід

Доля розпорядилася інакше й жінка стала медиком. Але в армії вона не хотіла обіймати саме таку посаду. Ще до війська Христина займалась парашутним спортом, рукопашним боєм, страйкболом, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

З початком війни у 2014-му жінка шукала будь-яку можливість, аби захищати країну зі зброєю в руках. Після кількох спроб, таки вдалося долучитися до «Правого сектору».

«Потрапила на бойову посаду, як і хотіла. А вже в 2022-му, під час повномасштабного вторгнення росії, взяли у 80-ту окрему десантно-штурмову Галицьку бригаду, але на посаду медика. Через рік я отримала омріяну бойову посаду. Я постійно казала, що готова освоїти будь-яку наявну зброю. Так я стала командиром гранатометного розрахунку АГС», – ділиться військовослужбовиця.

Підрозділ Христина брав участь в бойових діях біля села Кліщіївка на Донеччині.

«Били по піхоті. Причому, часом була така інтенсивність, що понатирала пальці від спускового механізму. Працювали на відстані від кількох сотень метрів до ворога. Страшно всім, але головне – це не дати страху опанувати тобою і не доводити до паніки. Я жодного разу не пошкодувала про мій вибір, бо це основна функція – захищати територіальну цілісність України», – пригадує Христина.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.