Колишній посол США в рф закликав вчити українську мову

Макфол вважає, що США мають зрозуміти одну з найголовніших у майбутньому країн ЄС та НАТО.

27.05.2023
Колишній посол США в рф закликав вчити українську мову

26 травня на Київському безпековому форумі директор Інституту Фрімена-Сполі з міжнародних досліджень Стенфордського університету та колишній посол США у росії (2011-2014) Майкл Макфол розповів, що у Сполучених Штатах досі не розуміють Україну й сприймають її лише як «країну поруч із росією», пише ZN.ua. 

Він розповів про намагання американського уряду готувати спеціалістів з різних регіонів колишнього соціалістичного блоку, щоб «вивчати всю імперію, не лише Москву».

«Але після розпаду Радянського Союзу все одно у Вашингтоні залишився москвоцентричний погляд. Так само і в академічних колах. Я професор Стенфордського університету і можу сказати, що у нас немає кафедри україністики. Це ганьба. Це дуже неправильно. Якщо хтось має мільйони доларів, які він може вкласти в гарну справу – зв’яжіться зі мною. Ми можемо зробити гарну справу. Я не жартую», – заявив Макфол. 

На його думку, західному суспільству й США зокрема необхідно деколонізувати погляд на Україну – не лише в політиці, але й в тому як викладається її історія. 

«Я знаю, що є такі люди, як Тім Снайдер, які працюють над цим питанням, але на загал це набагато ширша проблема – оскільки Україна стане однією з найважливіших країн у Європі, однією з найважливіших країн Євросоюзу, однією з найважливіших країн НАТО. І тому ми, і я говорю про Сполучені Штати, принаймні, повинні почати розуміти Україну у всіх її проявах, у всі її вимірах, а не лише як країну, яка розташована десь поряд з росією», – сказав професор Макфол.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.