Колишній головний рабин москви закликав євреїв виїхати з росії

Пінхас Гольдшмідт пішов у відставку і залишив росію в липні цьогоріч, після того, як відмовився підтримати російське вторгнення в Україну.

30.12.2022
Колишній головний рабин москви закликав євреїв виїхати з росії

Колишній головний рабин Москви Пінхас Гольдшмідт в інтерв’ю The Guardian закликав російських євреїв виїжджати з росії поки є така можливість. 

“Коли ми озираємося на всю російську історію, то в час, коли політична система країни перебуває у небезпеці, її уряд намагається спрямувати гнів і невдоволення мас на єврейську громаду. Ми бачили це в царські часи і наприкінці сталінського режиму”, – наголосив Гольдшмідт.

І додав, що неозброєним оком бачить зростання антисемітизму, оскільки росія повертається до нового типу Радянського Союзу, крок за кроком опускаючи залізну завісу.

“Тому я вважаю, що найкращий варіант для російських євреїв – виїхати”, – зауважує рабин.

“На лідерів громад чинився тиск, щоб вони підтримали війну, і я відмовився це робити. Я подав у відставку, оскільки залишатися на посаді головного рабина москви було б проблемою для громади через репресивні заходи, вжиті проти дисидентів”, – згадує він.

За даними The Guardian, на початок 2022 року в рф проживало близько 165 000 євреїв. За словами Гольдшмідта, після 24 лютого залишити росію були готові 25-30% російських євреїв, але процес репатріації ускладнює скорочення авіарейсів між рф та Ізраїлем, чотириразове подорожчання квитків на літак і тиск російського уряду на місцевий офіс організації “Сохнут”, яка сприяє імміграції в Ізраїль по всьому світу.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.