Казку «Різдво у Львові» Лесі Кічури поставлять на сцені Лялькового театру

Про початок репетицій львівська письменниця та журналістка днями написала на своїй сторінці в соцмережах, тож ми вирішили довідатися, як проходить процес підготовки усього творчого складу.

12.11.2024
Казку «Різдво у Львові» Лесі Кічури  поставлять на сцені Лялькового театру

«Коли я писала цю історію ще 2018 року, мені дуже хотілося створити її такою, щоб усі діти котрі мешкають у нашому місті, відразу з перших речень упізнали серце Львова, площу Ринок. А ті читачі, які ніколи не бували в місті Лева, відразу загорілися бажанням його неодмінно відвідати. Атмосфера Різдва у нашому древньому місті направду неймовірна і я бажала своїм текстом передати її за допомогою слів, зворотів, описів та подій.

Коли довідалася, що театр обрав саме цю казку для постановки – то була неймовірно щаслива. Адже перше несміливе бажання про казки на театральній сцені виголосила в маленькому радіоінтервʼю ще 7 років тому. Тоді я теж думала саме про цей текст, адже він неймовірно святковий, львівський – з левами та Ратушею і детективно-пригодницький. Тому така постановка мала б вдатися неодмінно.

Ми з режисеркою Яною Титаренко дуже часто обговорюємо творчі моменти, зокрема перебуваємо на звʼязку вечорами. Мені цікаво допрацьовувати репліки, описи, якісь закінчення сцен. Зі свого боку Яна надсилає уривки музики та звукошумову партитуру і це відразу дає відчуття «перебування у процесі творення», – поділилася в розмові Леся Кічура.

Премʼєра запланована на 12 грудня й матиме назву «Час для снігу». Режисерське рішення – Яна Титаренко, композитор – Дмитро Микитин, звукова дизайнерка Христина Шукост. У різдвяній поставновці зайнято 11 акторів (Анжела Семчук, Анна Назаревич, Антон Бальков, Валентин Гура, Ірина Остюк, Мар’яна Бовцайло, Наталія Дяченко, Слава Курилко, Софія Мокрик, Тетяна Лубенець та Христина Гаврилюк).

Продаж квитків розпочнеться вже цього тижня (із середи, 13 листопада). Наразі відомі такі дні та години показів:

12 грудня (четвер) о 12:00, 14:00

13 грудня (п’ятниця) о 12:00, 14:00

15 грудня (неділя) о 12:00, 14:00,16:00

17 грудня (вівторок) о 12:00, 14:00

18 грудня (середа) о 12:00, 14:00

19 грудня (четвер) о 12:00, 14:00

21 грудня (субота) 12:00, 14:00

22 грудня (неділя) 12:00, 14:00,16:00

28 грудня (субота) 12:00, 14:00

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.