Кардіохірурги у Львові пересадили серце 37-річному чоловікові

Пан Іван з Івано-Франківська працював далекобійником. Торік у травні чоловікові раптово стало погано, він саме перебував у рейсі. Його забрали в лікарню в місті Бергамо, Італія.

20.12.2024
Кардіохірурги у Львові пересадили серце 37-річному чоловікові

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Італійські медики розповіли українцю, що його стан критичний, оскільки стався гострий інфаркт, який далекобійник фактично переніс на ногах. Наслідок: кардіогенний шок, тобто порушення насосної функції серця. Орган не справляється.

Іноземні спеціалісти виконали для порятунку чоловіка низку втручань. Одне з них – це встановлення так званого “штучного серця”. Це тимчасове рішення, аби пацієнт міг дожити до пересадки донорського органу. Після встановлення механізму, щойно стан Івана вдалося стабілізувати, італійські медики зв’язалися з львівськими кардіохірургами.

В Україні Іван рік чекав на орган. Ввечері 5 грудня йому зателефонували з Центру трансплантології і повідомили: “Є донор! Терміново приїздіть”.

“Серце пацієнта було вже неодноразово опероване. Утворилися спайки. Крім того, в самому серці стояв механічний мотор, який треба було делікатно вилучити та пересадити здорове серце. На щастя, нам все вдалось”, – розповів кардіохірург Богдан Гель.

Нині Іван уже готується до виписки.

“Ми ж принагідно висловлюємо співчуття і вдячність родині донора. Ваше жертовне рішення дало змогу українським трансплантологам врятувати життя одразу кількох важкохворих пацієнтів”, – зазначили у медзакладі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.