За посаду ректора змагатимуться дев’ять кандидатів. Серед претендентів – проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку, доктор історичних наук, професор Володимир Качмар. Журналісти “Діла” поспілкувалися з професором про бачення майбутнього Львівського університету та роль ректора у формуванні університетської політики.
“Ми живемо в час, коли перед освітньою і науковою сферами постало чимало викликів, тому, на мою думку, в такий час ректор – це менеджер-координатор. Його місія – управління змінами в умовах невизначеності воєнного часу та майбутньої повоєнної відбудови”, – зазначив Качмар.
Презентуючи програму, кандидат на посаду ректора робить акцент на тому, що головна цінність Університету – це люди.
За словами Володимира Качмара, таке гасло – його особиста філософія, а відтак і стратегія.
“Львівський університет – це все моє життя. Саме тут я пройшов шлях від студента до проректора. Тут сформувався мій світогляд і мої цінності. Університет сформував мене як особистість і тут я зрозумів найважливіше: Університет – це не стіни, не будівлі, і навіть не технології та методики. Університет – це люди і саме люди, які щоденно творять наш Університет, повинні бути в центріусіх управлінських процесів“, – наголосив Качмар.
Важливим завданням професор вважає об’єднання різних думок та ідей задля перетворення їх на найкращі управлінські практики. Зокрема йдеться про:
- розширення механізму колективного ухвалення рішень;
- зміну підходу до зустрічей керівництва Університету зі студентами, викладачами та адміністративним персоналом;
- запровадження внутрішньоуніверситетського опитування і створення зручної платформи для відкритого обговорення університетських питань.
“Як колишній голова профспілки працівників Університету також розумію, що вагому увагу треба приділяти розвитку студентського самоврядування, надавати більшу автономію факультетам, залучати до дискусій представників громадських організацій, які діють в Університеті. Це дозволить поступово інтегрувати кожного студента та працівника у процес ухвалення рішень в Університеті”, – додав Качмар.
Окрім цього він підкреслив, що успішним Університет може бути лише тоді, коли всі учасники освітнього та наукового процесу розуміють стратегічний курс закладу вищої освіти, поділяють його цінності та ідеали.
“А це можливо лише тоді, коли ці цінності виходять з самої природи колективу, а не є зовнішньо нав’язаними – чи то ректором, чи то органами влади, чи то швидкоплинними суспільними трендами. Я переконаний, що лише через діалог, довіру та спільну роботу ми зможемо говорити про Університет, у якому кожен почуватиметься важливою повноправною частиною великої академічної родини”, – підсумував Володимир Качмар.
Коментарі