Історичний квітковий павільйон під загрозою знищення

Це війна Андрія Садового з Юрієм Путасом, кажуть депутати.

17.12.2024
Історичний квітковий павільйон під загрозою знищення

Квітковий павільйон, що навпроти входу до Галицького ринку, може зникнути з лиця міста. Вже цього четверга, на сесії ЛМР депутати прийматимуть рішення: продовжити договір оренди власнику Юрію Путасу, чи віддати його на загадкові «громадські потреби». Про це повідомив Володимир Гірняк.

«Це просто чергова вакханаля в місті! Свідомий того, що місце ласе і, очевидно, на нього в мера вже є свої плани. Попри те, що власник ретельно платить оренду в казну міста. Наголошу, що торгівля квітами на цьому місці велася сотнями років – є свідчення, що ще з середини 17 століття. Впорядкований Галицький ринок датується від 1891 року. І, ймовірно, паралельно виник цей павільйон. Він пережив німецьку і радянську окупацію, ковід, блекаути. А от настроїв міського голови Львова може і не пережити. Я звертаюсь до депутатів ЛМР з проханням відстояти інтереси львів’ян, чесних підприємців і залишити квітковий на історичному місці», – наголосив Володимир Гірняк.

Власне в павільйоні квітковим бізнесом займається загалом більше сотні осіб. Додайте сюди постачальників, фермерів, які вирощують ці квіти, і ви отримаєте кількасот робочих місць, які створено у Львові та навколишніх громадах.

Ще один важливий момент – річна вартість оренди земельної ділянки під торгівельним павільйоном 192 тисячі гривень. Заборгованості у підприємця немає. Тобто, принаймні, на утримання одного чиновника у Львівській міськраді цей павільйон таки дає. Що пропонують на розгяд депутатів вже цього четверга: продовжити термін оренди на 10 років, або ж відмовити з паралельним викупом самого павільйону для громадських потреб. Яка саме громадська потреба викуповувати діючу споруду, у пояснювальній записці не вказано.

Думки депутатів ЛМР

Петро Адамик, «Європейська Солідарність»

Це війна Андрія Садового з Юрієм Путасом. Ми будемо визначатись на фракції щодо голосування, однак в мене особисто рука не підніметься вигнати Путаса з цього місця, тому я буду голосувати «за» продовження оренди. «Насрати» можуть всі, намагаюсь допомогти. Однак Юрію Путасу це все одно не допоможе, бо в Садового є право вето, він може ним скористатись.

Юрій Мартинюк, «Варта»

Як буде голосувати моя фракція – я ще не знаю, ми визначатимемось. Однак, якщо там нема ніяких застережень, то буду голосувати «за», щоб місто отримувало кошти.

Любомир Мельничук, «Свобода»

Поки не знаю, як буду голосувати, я ще не бачив документів.

Вікторія Довжик, «Самопоміч»

Мені потрібно ще вивчити документи, тоді будемо визначатись на фракції.

Віталій Троць, «Голос»

Побачимо на сесії. Має виступити відповідальна особа, пояснити ситуацію з цим павільйоном, чи сплачував він орендну плату, яка була його сума, чи було у власника зобов’язання його покращити. Задамо питання.

Олександр Борисенко

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.