Історія 10-річної незрячої дівчинки зі Львівщини, яка зібрала понад 2 млн грн для ЗСУ

Торік улітку відомий виконавець зі Львівщини Михайло Хома, якого всі знають як DZIDZIO, подарував на день народження 10-річній волонтерці та співачці з містечка Комарного Анні-Марії Герман зворушливу до сліз пісню «Ліхтарики». Вони заспівали її дуетом і зафільмували відео.

18.01.2024
Історія 10-річної незрячої дівчинки зі Львівщини, яка зібрала понад 2 млн грн для ЗСУ

Анна-Марія навчається у 5-му класі Комарнівської загальноосвітньої школи на умовах інклюзивного навчання на Львівщині. У її класі 23 учнів. Вона знає, де кожен з них сидить і спілкується з ними під час шкільних перерв. Любить усі предмети – інформатику, трудове навчання, українську, англійську, повідомили у департаменті освіти і науки Львівської ОДА.

«Я не розумію, чому діти не хочуть учитися, якщо вчитися так цікаво. У нас у класі не всі дівчата люблять трудове, а я люблю, мені подобається шити», – розповідає про своє шкільне життя Анна-Марія.

Математичні задачі вона розв’язує разом з татом – робить «дзвінок другові», каже, що мама не знає математики. Але саме мама Наталія є її «найближчою подругою», дитина горнеться до неї за найменшої нагоди. У Анни-Марії є ще одна сестра і двоє братів.

Найстарший 30-річний Богдан нещодавно повернувся з фронту на реабілітацію – через поранення. Якось Анна-Марія записала для нього відео, на якому читає власного вірша. Там є слова про те, що брат обов’язково повернеться живим.

«Ми записали то відео не з першого разу, я щораз починала плакати», – згадує Анна-Марія.

Початковою школою для Анни-Марії став львівський навчально-реабілітаційний центр «Левеня» для дітей з вадами зору. Тут вчителі та вихователі відкрили талант дівчинки до співу.

«Спершу я не попадала в ноту. Але потім вже навчилась і почала попадати», – з гордістю доповіла Анна-Марія.

Побачивши, як подружка вчиться грати на бандурі, Анна-Марія загорілась бажанням опанувати цей інструмент. Знайомі порадили Львівську музичну школу №1 ім. Анатолія Кос-Анатольського. Заслужений працівник культури України Ольга Степанівна Вільгуцька була заскочена рівно пів хвилинки, коли їй запропонували взяти до себе в клас незрячу дівчинку. «Я працюю вже 46 років, і це вперше таке сталось, і я подумала, раз вони до мене прийшли, то це так і має бути. Я взяла дитину за руку, завела її до класу, і ми почали працювати», – поділилась спогадами Ольга Степанівна.



З того часу минуло три роки, Анна-Марія стала учасницею більше як ста різноманітних конкурсів, у тому числі міжнародних. Дівчинка мріє стати заслуженою артисткою України, грати на бандурі і співати.

Коли почалось повномасштабне вторгнення, і старший брат пішов на війну, сама Анна-Марія запропонувала співом збирати пожертви для ЗСУ. Перший виступ відбувся у районному містечку Миколаєві на базарі, дівчинка співала разом із братом, семикласником Іллею. А після того вже було стільки тих концертів.

Тепер у репертуарі Анни-Марії вже понад 20 пісень, серед її авторів Михайло Хома і самобутній воїн-поет Ігор Понедзялок, з яким вона нещодавно віч-на-віч познайомилась у студії одного з телеканалів.

На сьогодні дівчинка зібрала понад 2 мільйони гривень на потреби ЗСУ. Дрони, два позашляховики, рації, медикаменти, спеціальне взуття – це далеко не повний перелік того, що вже відправлено на фронт.

Анну-Марія назвати три свої найзаповітніші бажання: щоб закінчилась війна і щоб перестали гудіти тривоги; щоб настало прозріння; купити автомобіль і возити маму до церкви.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.