Хлопця, який облив червоною фарбою пам’ятник Бандері у Львові, засудили умовно

Йдеться про пам’ятник Степану Бандері, що на вулиці Митролита Ангеловича, 34.

03.02.2023
Хлопця, який облив червоною фарбою пам’ятник Бандері у Львові, засудили умовно

Про це повідомляє “Судовий репортер” із посиланням на вирок від 26 січня.

Обвинувачений у 2018 році уклав контракт про проходження військової служби, був зарахований до академії за спеціальністю “Військове управління (сухопутні війська)”.

Наприкінці січня 2021 року курсанту запропонували за 2000 гривень облити червоною фарбою пам’ятник Бандері, залучивши співвиконавця. Юнак погодився, половину отриманих коштів віддав товаришу, який купував фарбу.

“5 лютого 2021 року близько опівночі хлопці підбігли до пам’ятника і метнули пляшки з фарбою. На пам’ятнику з обох сторін утворилися плями, розміром близько 50х50 см”, – зазначає видання. 

У вироку суду зазначається, що зловмисники проявили аморальність до соціальних цінностей, протиставляючи себе суспільству, що обумовлюється різними підходами до оцінки історичних подій, тобто з хуліганських мотивів, а також із метою отримання грошової винагороди.

Своїми діями вони спричинили шкоду моральним засадам суспільства в частині пошани до загиблих борців за незалежність та суверенітет України та заподіяли майнову шкоду районній адміністрації в сумі 7100 гривень.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості щодо одного хлопця. Матеріали щодо його спільника і замовника виділено в окремі провадження.

На сьогодні обвинувачений є членом “35 окремого добровольчого загону самооборони Березняки” та бере учать у бойових діях. 

Оскільки він сприяв слідству та відшкодував матеріальні збитки суд призначив 4 роки позбавлення волі умовно, зі звільненням від відбуття покарання з випробувальним строком на 1 рік.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.