Харків’янин, якого випустили з СІЗО за обіцянку служити в ЗСУ, став російським пропагандистом

Його оголосили у розшук.

14.04.2023
Харків’янин, якого випустили з СІЗО за обіцянку служити в ЗСУ, став російським пропагандистом

Про це пише “Судовий репортер”, посилаючись на текст підозри Управління Служби безпеки України в Харківській області.

Харків’янин Павло Оніщенко є обвинуваченим у кримінальній справі щодо восьми осіб за ознаками хуліганства і посягання на життя співробітника правоохоронного органу. 

10 березня 2022-го року в судовому засіданні Жовтневого райсуду Харкова чоловік переконав звільнити його з-під варти, кажучи, що одразу вступить у лави Збройних сил України або територіальної самооборони. 

Суд змінив запобіжний захід на особисте зобовʼязання і обвинувачений через три дні виїхав за кордон через пункт пропуску «Вилок» Закарпатської області. Пізніше він опинився у столиці рф і зайнявся проросійською пропагандою, розміщуючи відео на TikTok і YouTube.

“Наприклад, опублікував відеоролики з назвами «Трогать Донбас не нужно было. Пусть они говорят по русски», «Зеленский сам не уйдет, его можно только выгнать», «Царь не настоящий, а король та голый! Зеля на выход!», «Что значить денацификация в Украине», «Москва Киев один народ! Зеленский — американский агент»”, – пише видання.

Онищенку інкримінується: 

  • виправдування збройної агресії рф (ч. 3 ст. 436-2 ККУ); 
  • публічні заклики до захоплення державної влади (ч. 3 ст. 109 ККУ);
  • державна зрада в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 ККУ). 

Наразі чоловік оголошений у розшук і підозру йому оголосили заочно.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.