ГУР повідомило деталі операції зі знищення ТУ-22М3, якою керував розвідник зі Львова

В українському розвідувальному відомстві повідомили, що під час вилазки в глибокий тил противника загинув полковник Олег Бабій зі Львова.

24.01.2024
ГУР повідомило деталі операції зі знищення ТУ-22М3, якою керував розвідник зі Львова

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України також розкрили ім’я розвідника, який брав участь в операції.

Минулого, 2023 року, 19 серпня у Росії заявили про атаку на військовий аеродром «Сольці» у Новгородській області. Авіабазу атакували дрони коптерного типу. Тоді українським розвідникам вдалося повністю знищити один Ту-22M3 та два пошкодити. Щоб знищити російські бомбардувальники, українські розвідники подолали пішки понад 600 кілометрів територією противника.

“Вони отримали надважливе завдання – зупинити численні авіаудари по мирних містах України. Завдання виконали”, – розповіли у ГУР.

Однак, для Олега Бабія – командира, який прикривав відхід своїх, воно виявилося останнім.

“Операція фактично повністю дестабілізувала роботу аеродромів і пунктів базування дальньої авіації”, – розповідають у розвідці.

Повертаючись на підконтрольну Україні територію, розвідувальна група полковника Олега Бабія потрапила у засідку та вступила в нерівний бій з росіянами. У цьому бою, 30 серпня 2023 року, прикриваючи відхід своїх бойових побратимів, Олег Бабій зазнав смертельного поранення та загинув. За свій героїчний подвиг, Олег Бабій нагороджений званням Героя України з присвоєнням ордену «Золота зірка» посмертно.

У Героя залишилася дружина та двоє маленьких дітей. Молодшій донечці на час смерті батька виповнилося лише рік. У Львові, на фасаді школи, де навчався Герой України полковник Олег Бабій встановили пам’ятну дошку. Офіційне відкриття меморіальної таблиці Герою України полковнику Олегу Бабію відбулося на День Соборності України.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.