Греція готова поступитися Україні в черзі на постачання німецьких БМП Marder

Однаково “кільцевий обмін” бронетехнікою від Берліну працює ще повільніше, аніж можна було уявити.

09.01.2023
Греція готова поступитися Україні в черзі на постачання німецьких БМП Marder
БМП-1 сухопутних сил Греції

Греція готова зачекати “в черзі” на поставку бойових машин піхоти Marder від Німеччини, які мали постачатись в рамках “кільцевого обміну” замість радянських БМП-1, передбачених для ЗСУ. Таким чином сама Німеччина матиме 26 додаткових БМП Marder, які можна буде якнайшвидше передати Україні, пишуть німецькі ЗМІ, пише військовий портал Defense Express.

Німецькі журналісти нагадують, що у вересні 2022 року Німеччина та Греція домовились про такі умови “кільцевого обміну”: спочатку німці передають “Мардери” (загалом 40 одиниць), а після того греки віддають свої БМП-1 для ЗСУ (також 40 одиниць). На початок січня 2023 року Греція уже відправила в Україну 20 одиниць БМП-1, а от Німеччина передала грецьким військовим лише 16 бронемашин Marder.

БМП-1 сухопутних сил Греції

Вивільнення “грецьких” БМП Marder має насправді велике значення. Бо в Берліні досі не визначились, як і де вони братимуть бронемашини, уже обіцяні для ЗСУ. Спочатку мова була про те, що 40 “Мардерів” для України Німеччина передасть зі складів зберігання своєї промисловості. Тепер же, як пише Bild, міністр оборони Крістін Ламбрехт говорить про те, що 40 бронемашин Marder доведеться брати і зі складів промисловості, і зі стройових частин бундесверу.

А забирати в німецької армії БМП із стройових частин – це окрема болюча тема, особливо зважаючи на фіаско із новітньою Puma. За словами речника Міноборони Німеччини, в строю бундесверу “на папері” є 370 бойових машин піхоти Marder. Але частина із них по факту можуть використовуватись лише як навчальні, а ще частина – взагалі розукомплектована, бо використовувались як “донори запчастин”.

Якщо ж Німеччина прийме пропозицію Греції зачекати з виконанням “кільцевого обміну”, такий варіант також матиме свою вигоду для ЗСУ. З однієї сторони, наше військо може взагалі не отримати ще + 20 БМП-1 від Греції. Але натомість вдасться прискорити перехід Збройних Сил України на бойові машини піхоти західного виробництва.

Бо схоже, тут вибір так і стоїть: або ще два десятки БМП-1 в наступні 3 місяці та чергова порція виправдань про затримку “Мардерів”, або ж таки 40 БМП Marder в І кварталі 2023 року, як власне й обіцяв Берлін.

БМП-1 сухопутних сил Греції

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.