Горбачов був злочинцем — міністр оборони Литви

Про смерть першого та єдиного президента СРСР Михайла Горбачова стало відомо 30 серпня. Він помер у віці 92 років внаслідок важкої хвороби.

31.08.2022
Горбачов був злочинцем — міністр оборони Литви
Михайло Горбачов

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас відреагував на його смерть. У соцмережах він написав, що Михайло Горбачов був злочинцем, який наказав жорстоко придушити мирні протести у Вільнюсі та інших місцях.

“Він був злочинцем, який наказав жорстоко придушити мирні протести у Вільнюсі, Тбілісі, Алма-Аті, Баку та інших містах. Ніякого каяття не було. Такі спогади, хоча про мертвих говорять або добре, або нічого. Але не цього разу. Єдиний плюс в тому, що він підписав капітуляцію Радянського Союзу”, – написав Анушаускас у Facebook.

Довідка

Михайло Горбачов народився у 1931 році, був політичним діячем СРСР, останнім Генеральним секретарем ЦК КПРС, останнім головою президії Верховної Ради СРСР та першим і єдиним президентом СРСР з 1990 по 1991 рік.

 У 1990 році став лауреатом Нобелівської премії миру. У заяві Нобелівського комітету це рішення пояснили «провідною роллю» Горбачова у мирному процесі між СРСР та Заходом, під час якого «конфронтація змінилася переговорами».

Однак міжнародна репутація Горбачова постраждала через придушення демократичних виступів у балтійських республіках. Після невдалого путчу в серпні 1991 року, прискореного розпаду СРСР влада Горбачова ослабла, і 25 грудня 1991 він пішов у відставку.

У 2014 році Горбачов підтримав анексію росією Криму. За це у 2016-му Служба безпеки України заборонила йому на 5 років в’їзд в Україну.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.