Гімнастка зі Львівщини пронесла олімпійський вогонь у перший день естафети у Франції

Естафету Олімпійського вогню розпочали 9 травня у Марселі. Дату обрали не випадково – у День Європи.

10.05.2024
Гімнастка зі Львівщини пронесла олімпійський вогонь у перший день естафети у Франції

Вогонь почергово несли 27 спортсменів збірної ЄС – відповідно до кількості країн-членів Європейського Союзу. Україна стала 28 учасницею церемонії, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Марія Височанська є фіналісткою Олімпійських ігор в Токіо-2020. Вона – бронзова призерка чемпіонату світу, чемпіонка та призерка чемпіонату Європи у групових вправах, майстриня спорту України. Атлетка виступає за збірну України з 2016 року, а з 2021 є капітанкою національної збірної команди з художньої гімнастики у групових вправах.

«Марія Височанська свій шлях у спорті розпочинала саме на Львівщині. Вона – вихованка Ірини Рудої (тренерка-викладачка у КДЮСШ ім. Дмитра Сидорука, доцентка кафедри гімнастики ЛДУФК ім. І. Боберського). Близько п’яти років спортсменка на змаганнях представляє Київ», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації Роман Хім’як.

До слова, батько Марії Височанської – український «кіборг», директор львівського обласного комунального «Будинку воїна» Олег Височанський. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну він повернувся до лав армії.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.