Гетманцев обслуговував родинний бізнес друга Януковича — Bihus Info

Голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев обслуговував родинні компанії друга Януковича та ексголови “Укравтодору” Володимира Демішкана, не задекларував родинну компанію у Франції, а його мати мала бізнес в окупованому Криму після 2014 року.

19.04.2023
Гетманцев обслуговував родинний бізнес друга Януковича — Bihus Info

Про це йдеться у розслідуванні Bihus Info.

Голова парламентського податкового комітету Данило Гетманцевлюбить повторювати, що знає усі можливі податкові схеми “як у межах податкового поля, так і поза ним”. Тобто знає, як ухилятися від податків та як із цим боротися. 

Ще за часів Януковича одним з осередків “дерибану” бюджетних коштів був “Укравтодор” на чолі з популярним персонажем антикорупційних розслідувань Володимиром Демішканом (приятелем Януковича). За його головування особливе місце під сонцем УАД отримали компанії “Дор-Строй” і “Юнікобуд”, що разом “натендерили” близько 1,5 мільярда. А бувало й таке, що контракти на десятки мільйонів дарувалися взагалі без тендеру. Чому? Бо співзасновницею обох компаній була дружина Демішкана.

Пізніше ці компанії почали переоформлювати та розширювати, створюючи “матрьошки” в Британії та на Кіпрі. Звісно, журналісти вже тоді говорили про корупційні схеми. У 2012 році виявилося, що інтереси двох британських контор представляв особисто Гетманцев. А довіреність йому була видана ще у 2010 році. Також у жовтні 2010 року компанія Гетманцева отримала контракт на юридичне обслуговування всього “Укравтодору”.

А тепер найцікавіше. Цей бізнес за документами був хронічно збитковий. А немає офіційного прибутку – не треба платити податок на прибуток. Навіть суд визнав бухгалтерку винною в заниженні податку на прибуток на 7 мільйонів і ще ПДВ на майже 4 мільйони. І це лише за листопад 2012 року.

 Як людина, яка топить за прозорість і сплату податків усіма українцями, пов’язана з корупційним бізнесом, який не сплачував податків – у випуску Лесі Іванової.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.