Генконсул Польщі у Львові вибачилася перед українцями за дії поляків на кордоні

Еліза Дзвонкевич зазначила, що вона більше не може мовчати і вдавати, що не бачить дій, «які ганьблять Польщу на польсько-українському кордоні».

21.02.2024
Генконсул Польщі у Львові вибачилася перед українцями за дії поляків на кордоні

Про це Дзвонкевич написала на своїй сторінці у Facebook.

«Вибачте, дорогі українські друзі. Те, що відбувається, не може бути справою рук моїх співвітчизників…», – підкреслила Дзвонкевич.

Вона порівняла нинішню ситуацію з блокадою кордону воюючої країни з подіями Другої світової війни, коли під час Варшавського повстання 1944 року росіяни, які стояли на правому березі Вісли, не погодилися на посадку (для дозаправки) літаків західних союзників, які допомагали оточеним повстанцям у Варшаві. Відтак, призначена для них допомога скидалася з повітря на околицях Варшави, але опинялася в руках німців.

«Тоді, будучи підлітком, я була переконана, що тільки росіяни можуть спокійно дивитися, як стікає кров’ю інший народ… що ми, поляки, ніколи б не зробили подібного. А що сьогодні роблять «польські» фермери та перевізники? Я не вірю, що вони поляки… Справжній поляк ніколи не встромив би ножа в спину своїм сусідам, які борються за свободу. Йдеться не про їхні вимоги, а про форму протесту. Ганьба і сором. Перепрошую воюючу Україну, перепрошую….», – зазначила Дзвонкевич.

Свій допис дипломат ілюструвала картиною української художниці, яку вона отримала від неї як вдячність за надану поляками допомоги українцям після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. За її словами, картина символічно представляє сестер в обіймах – Україну і Польщу.

«Чому ми це все нищимо?», – поставила риторичне запитання Дзвонкевич.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.