Франція розглядає можливість передачі Україні винищувачів Mirage

Підготовку пілотів можуть проводити в Польщі.

02.03.2023
Франція розглядає можливість передачі Україні винищувачів Mirage
Фото: винищувач Mirage

Про це повідомляє ВMFTV.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню підтвердив, що його країна розглядає можливість передати Україні свої винищувачі. Йдеться про 12 списаних і поставлених на зберігання влітку 2022 року винищувачів Mirage.

Лекорню зазначив, “що з українцями ведуться переговори щодо літаків і навчання”. Міністр нагадав слова президента Емманюеля Макрона, що жодних табу немає.

Проте напряму міністр оборони не підтвердив ні передачу літаків, ні підготовку льотчиків. За його словами, наразі Україні терміново потрібні боєприпаси, адже від них залежить стійкість українських захисників.

Водночас він уточнив, що труднощі з передачею літаків повʼязані з логістикою, навчанням, можливостями технічного обслуговування.

Нагадаємо, Словаччина може передати Україні 10 винищувачів.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.