«Фабрику ниток» Лесі Кічури презентували на сцені театру в Ужгороді

Ще одна казка львівської письменниці Лесі Кічури стала виставою. Прем’єра «Фабрика ниток» відбулася на сцені Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Бавка».

19.05.2025
«Фабрику ниток» Лесі Кічури презентували на сцені театру в Ужгороді

Над роботою працювали:

– режисерка – Яна Титаренко (Львів);

– сценографка – Олександра Філоненко (Київ);

– музика – Ілля Самошост (Київ).

Дирекція театру висловила сподівання, що саме цікава творча команда задасть чудовий формат вистави.

«Сподіваємося, що ця постановка відгукнеться багатьом глядачам. До того ж п’єса була написана спеціально для цієї вистави і ставиться вперше», – зазначив Директор-художній керівник Закарпатського академічного обласного театру ляльок Мирослав Петій.

Усі глядачі вистави зможуть поринути в роботу фабрики ниток, де працівники керують верстатами, розбавляють кольори, фарбують та сушать нитки.

Щовечора, коли робітники повертаються додому, нитки оживають і вабляться у веселі забавлянки. Але одного разу трапилася прикра історія. Чорна фарба, виявилася недостатньо чорною і нитка вийшла бракованою. Вона хотіла подружитися із розкішною білою ниткою, але та надто пишалася своєю вродою, і навіть не захотіла розмовляти.

…Кожна із них прожила своє ниткове життя. Одного разу вони зустрілися знову…

Режисерка-постановниця Яна Титаренко (головна режисерка Львівського театру ляльок) розповіла: «Нам із художницею Олександрою Філоненко вдалося придумати дуже цікаве візуальне рішення, підкріплене тепер ще і художницею з освітлення. Це створює такий магічно-містичний простір, у якому стаються певні «неполадки», зрозумілі, я думаю, кожному українцеві – вимкнення світла. І ця звичайна, побутова річ несе за собою наслідки – на фабриці оживають нитки. Вони різних кольорів, різного статусу, характеру…
Попри те, що вистава для дітей, вона має неабиякий філософський підтекст – це привід подумати, який слід ми лишаємо за собою, що ми в цьому житті встигаємо чи не встигаємо зробити, чи важливими є наші амбіції…».


Художниця-постановниця Олександра Філоненко зізналася: «Ця робота завжди залишиться для мене особливою, адже це мій перший проєкт співпраці з професійним театром. Своєю сценографією намагалася підштовхнути дітей до роздумів про потребу робити гарні вчинки і те, що насправді є важливими у нашому житті. Вистава направду глибока, адже вона про пошук себе, свого шляху, свого призначення. Адже іноді один вчинок може визначити наше майбутнє. Цю фабрику ниток – для себе я визначила як образ «фабрики доль», де твориться майбутнє».

Сама ж драматургиня дуже раділа цій прем’єрі.

«Попри те, що театральний сезон добігає кінця, я веду дуже активні перемовини ще з кількома театрами України. Мрію, що новий театральний сезон уже восени подарує нам ще кілька домовленостей та прем’єрних показів! Сподіваюся, що вже найближчим часом «Фабрика ниток» відбудеться у Львові як гастрольна вистава. Тому вже зараз активно працюю й над цим також. Оскільки на Львівщині в наших «Добрих маминих казок» неймовірна кількість читачів, дуже хочу, аби вони мали змогу відвідати декілька показів цієї вистави, яку ми спільно створили на базі театру в Ужгороді. Водночас щиро вдячна директорам обох театрів (Уляні Мороз – у Львові, Мирославу Петію – в Ужгороді) за можливості неймовірної співпраці, за гнучкість у роботі, за приємні творчі перемовини та розуміння багатьох авторських задумів та бачень. Дуже вірю, що ще багато моїх казок у майбутньому оселяться на театральних афішах різних театрів України!» – поділилася мріями Леся Кічура.

Коментарі

13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.
09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.