Експозиція Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича доступна онлайн

У будь-якому куточку світу можна відвідати 3D-тур музей Шухевича, який створили фахівці Skeiron у 2021 році.

15.01.2024
Експозиція Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича доступна онлайн

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

«Можна знищити стіни музею, але не сам музей. Саме так, це – про Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі, який у новорічну ніч ворог зруйнував фізично.

Поки з міркувань безпеки всі експонати надалі перебувають у сховищі, оглянути повну експозицію можна за ПОСИЛАННЯМ і на сайті Львівського історичного музею, у розділі Музею Шухевича», – розповів в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

За його словами, минулого тижня разом із дирекцією музею, працівниками і фахівцями Skeiron відбулося обговорення можливості створення повноцінного Віртуального музею з аудіогідом та проекцією екстерʼєру.

«Маємо й інші ідеї щодо ще активнішої популяризації постаті Головнокомандувача УПА та наших музейних установ області. Абсолютно впевнений, що фізично музей Шухевича буде відновлено», – підкреслив Юрій Холод та закликав усіх, хто має ідеї щодо популяризації постаті Романа Шухевича, ділитися ними в коментарях під дописом.

Нагадаємо, що внаслідок нічного обстрілу Львівщини 1 січня окупанти знищили Музей Романа Шухевича та пошкодили будівлю університету в Дублянах. Згодом працівники Львівського історичного музею, розбираючи розвалини, врятували бронзове погруддя генерал-хорунжого УПА.

Окрім того, Юрій Холод запропонував в одній з кімнат Львівського історичного музею створити експозицію, облаштувавши там міні-музей, оскільки близько 600 експонатів Романа Шухевича від початку війни перебувають у сховищах.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.