Експорт агропродукції зі Львівщини вдвічі перевищив імпортні постачання

У січні-березні 2023 року частка продукції агропромислового комплексу у загальній структурі експорту товарів з Львівської області становила 42,6%.

05.06.2023
Експорт агропродукції зі Львівщини вдвічі перевищив імпортні постачання

За перший квартал експорт продукції агропромислового комплексу Львівщини перевищив імпортні постачання у 2 рази. Про це повідомляє департамент агропромислового розвитку Львівської ОВА.

У січні-березні 2023 року частка продукції агропромислового комплексу у загальній структурі експорту товарів з Львівської області становила 42,6%. Так, за вказаний період експорт аграрної продукції з Львівщини становив 345,4 млн дол. і збільшився порівняно з 2022 роком у 2 рази. 

Позитивне сальдо експорту відносно імпорту у I кварталі на Львівщині спостерігається впродовж 5 років, за винятком 2022 року, де вплинув початок війни та імпорт в незначній мірі перевищив експорт на 4,2 млн дол.

Найбільшу частку в експорті підприємств агропромислового комплексу займають продукти рослинного походження – 143,0 млн дол. (41,4% від загального експорту підприємств АПК Львівської області). Приріст відбувся на 97 % коштом таких товарних позицій як насіння і плоди олійних рослин у 13 разів, продукція борошномельно-круп’яної промисловості в 460 разів та зернові культури на 24%.

На другому місці за вартістю в структурі експорту займають готові харчові продукти – 101,8 млн дол. (29,5% від загального експорту підприємств агропромислового комплексу Львівської області) шляхом збільшення експорту цукор та кондитерських виробів з цукру в 143 рази.

Слід зазначити, що в експорті сільськогосподарської продукції вагому частку все ще займає експорт сировини. Вкладення інвестицій в перероблення сільськогосподарської продукції є важливим резервом для зростання обсягів внутрішнього валового продукту та створення доданої вартості.

Разом з тим, імпорт аграрної продукції у I кварталі цього року також зріс на 56 млн дол. Збільшення відбулося за розділами: жири та олії тваринного або рослинного походження 2,5 раза; готові харчові продукти на 50% (зокрема в даному сегменті зріс імпорт цукру та кондитерських виробів з цукру у 2,2 раза, тютюну і промислових замінників тютюну на 2,7 раза).

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.