Ексміністру інфраструктури оголосили підозру

Його підозрюють у створенні протиправної схеми навколо стягування корабельного збору.

22.02.2023
Ексміністру інфраструктури оголосили підозру

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 22 лютого повідомили колишньому міністру інфраструктури та його тогочасному першому заступнику про підозру у зловживанні владою та службовим становищем, яке завдало державі збитків на суму в понад 30 мільйонів доларів. Про це повідомили пресслужби НАБУ та САП.

За даними слідчих, у липні 2015 року експосадовці ухвалили наказ, який дозволив стягувати корабельний збір із суден в порту “Південний” не лише держпідприємству “Адміністрація морських портів України”, а й приватним компаніям – у пропорції 50/50. Хоча за законодавством ці кошти може отримувати виключно АМПУ як користувач державної акваторії порту.

Органи не розкривають імен фігурантів, однак, відомо, що в 2015 році главою Мінінфраструктури був Андрій Пивоварський.

Як з’ясували правоохоронці, згаданий наказ затвердили без належного економічного обґрунтування, проігнорувавши зауваження департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури і АМПУ.

До того ж, одним з бенефіціарних власників приватних компаній є людина, підозрювана НАБУ і САП у корупції в межах роботи Державної продовольчо-зернової корпорації України. Ця особа перебуває в розшуку, до неї також застосувала санкції Рада національної безпеки і оборони.

“Розслідування зловживань в Мінінфраструктури детективи НАБУ розпочали восени 2019 року, для чого витребували матеріали з СБУ і Нацполіції, коли ті намагались закрити відповідні провадження”, – зазначили в Національному антикорупційному бюро.

Там також розповіли, що НАБУ неодноразово зверталося до Кабміну, Мін’юсту, Мінінфраструктури і ДП “АМПУ” з вимогою припинити незаконну схему, однак ті не прислухались до наданих аргументів. Протиправний наказ не скасували, як і не подали позови про повернення згаданими компаніями отриманого корабельного збору.

“За результатами експертизи, лише впродовж 2017-2021 років через незаконний наказ держава недоотримала понад 30 млн доларів США, які наразі й інкримінують підозрюваним. Проте слідство досліджує наслідки дії схеми й упродовж наступних періодів”, – додали в пресслужбі НАБУ.

Колишніх міністра інфраструктури та його першого заступника підозрюють у вчиненні злочину за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу – зловживанні владою чи службовим становищем, яке стало причиною тяжких наслідків. Наразі правоохоронці ще не встановили місце перебування першого ексзаступника глави Мінінфраструктури, який у 2015 році також обіймав посаду голови Тарифної ради міністерства.

Наразі слідчі продовжують розслідування і встановлюють можливих інших причетних до вчинення злочину.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.