Двоє мешканців Львівщини потрапили до реанімації з лептоспірозом

До реанімації Львівської обласної інфекційної лікарні у важкому стані потрапило двоє чоловіків, мешканці Стрийського і Перемишлянського районів, у яких діагностували лептоспіроз.

12.01.2024
Двоє мешканців Львівщини потрапили до реанімації з лептоспірозом

Доцент кафедри інфекційних хвороб Львівського національного медуніверситету ім. Данила Галицького, лікарка-інфекціоністка Надія Прикуда розповіла ZAXID.NET, що пацієнти з районів поступили до лікарні у важкому стані. 51-річний чоловік – зі Стрийського, а 66-річний пацієнт – з Перемишлянського районів. Обоє мешкають у селі, мають господарство. І вдома, і у місцях, де працюють, на гризунів не звертали увагу. Де і як заразилися, точно сказати не можуть, але в обох на руках були порізи, пошкодження.

«Двоє цих пацієнтів поступили в лікарню у важкому стані, з проявами печінкової і ниркової недостатності, з високою температурою, скаржилися на інтенсивний біль у м’язах. Найбільше боліли литкові м’язи , м’язи стегна, в одного пацієнта боліли м’язи всього тіла. У пацієнта зі Стрийського району були ще й носові кровотечі», – каже Надія Прикуда.

Мешканець Стрийського району вже тиждень перебуває у реанімації. Стільки ж у реанімації був і мешканець Перемишлянського району. Його цього тижня перевели у відділення, де він продовжує лікування.

За словами лікарки, з початку 2024 року до лікарні з лептоспірозом потрапило вже п’ятеро мешканців Львівщини: двоє зі Стрийського району, і ще троє з Перемишлянського, Бродівського районів і Львова. Усі – чоловіки, віком 51-66 років.

За даними фахівців центру контролю та профілактики хвороб, причиною захворювання міг бути контакт із гризунами: кіт жінки ловив мишей і приносив до помешкання. Основною причиною важкого перебігу лептоспірозу є пізнє звернення до лікарів.

Нагадаємо, у грудні 2023 року від лептоспірозу померла 73-річна мешканка Львівщини.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.