Дві жительки Франківщини, які допомагали УПА та відбули заслання, відзначили 100-літній ювілей

У Калуській громаді на Івано-Франківщині дві жінки відзначили столітній ювілей. Обидві відбули заслання через допомогу ОУН-УПА.

12.12.2023
Дві жительки Франківщини, які допомагали УПА та відбули заслання, відзначили 100-літній ювілей

Про це повідомляє “Суспільне”.

11 грудня 100 років тому народилася Катерина Савчук. Жінка — уродженка села Дуліби Рівненської області. Дитинство та юність проживала там. Вийшла заміж за командира УПА. У подружжя народилася донечка.

“Та, на жаль, у щасливу сім’ю прийшла біда. Підступні енкаведисти вбили чоловіка Катерини. Жінка залишилася вдовою. У 1947 році її та інших членів сім’ї вивезли на Урал. Благо, що дочку пані Катерини невдовзі вдалося повернути в Україну і її виховувала родичка, яка змогла уникнути заслання. Звичайно, що життя на Уралі було складним, доводилося жити в землянках“, — йдеться у дописі.

На Уралі Катерина перебувала до 1962 року, далі повернулася у рідне село Дуліби. Працювала у колгоспі ланковою. У Калуську громаду Катерина Савчук переїхала 20 років тому до своєї доньки, яка тут створила власну сім’ю. У жінки є дві онучки, троє правнуків та троє праправнуків.

10 грудня 100-літній ювілей відзначила ще одна жителька Калуської громади — Галина Король. Жінка народилася у селі Томашівці Калуського району. У 20-річному віці вона стала зв’язковою ОУН-УПА.

“Перебуваючи у засланні в Сибіру, зустріла свого майбутнього чоловіка, він теж був політв’язнем. З Божою поміччю їм вдалося народити двох донечок. На жаль, незадовго після народження другої доньки помер чоловік, тож в Україну пані Галина поверталася вже вдовою та з двома дітками на руках. Попри все, їй стало сили подолати всі труднощі. Завжди активна, надзвичайно розумна та мудра жінка”, — розповідає про ювілярку голова Калуської громади Андрій Найда.

Галина Король працювала нянечкою в дитячому садочку. З особливою уважністю ставилася до подій в Україні, до її історії, адже “любов до Батьківщини змалечку гріла її душу”. Внуки Галини брали участь у Революції гідності.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.