Два львівські депутати подали 8 позовів на міськвиконком та виграли суд

Суд задовольнив позови депутатів від “Європейської Солідарності” Дмитра Ломаги і Романа Різника.

23.06.2023
Два львівські депутати подали 8 позовів на міськвиконком та виграли суд

Як повідомляють “Наші гроші.Львів”,  Львівський окружний адміністративний суд визнав протиправними дії виконавчого комітету Львівської міськради і скасував принаймні два рішення, що стосувалися відмови у наданні містобудівних умов та обмежень (МУО) на реконструкцію нежитлових котеджів у житлові квартири близьким родичам депутатів Львівської міськради від «Європейської солідарності» – Олексія Різника і Юрія Ломаги.

Йдеться про комплекс котеджів у Брюховичах, які збудували біля озера «Плотіки» під виглядом розважально-відпочинкового комплексу. Їх придбали приватні особи, які потім перепродали частину будиночків. Восени 2022 року новими власниками частини котеджів стали родичі Різника і Ломаги.

Нові власники звернулись до виконкому Львівської міськради, щоб отримати документи для реконструкції нежитлових котеджів в житлові одиниці – квартири. На засіданні 22 лютого члени виконкому розглянули ці рішення і вирішили детальніше вивчити ситуацію, перш ніж видавати МУО. Через місяць, 21 березня, виконком вирішив відмовити у видачі МУО на реконструкцію восьми котеджів у житлові квартири, оскільки це суперечить містобудівній та земельній документації Брюховичів.

Як виявилось, власники котеджів на цьому не зупинились і звернулись до суду. Загалом було подано вісім позовних заяв: від дітей Юрія Ломаги – Софії, Дмитра та Давида, а також від Мирослави Дроздовської, яка зареєстрована за однією адресою з дітьми Ломаги. Ще чотири позови надійшли від тестя і тещі Олексія Різника – Івана та Оксани Лоневських, а також від Надії і Романа Різників (ймовірно, батьки депутата).

На момент публікації цієї новини відомо, що суд задовольнив позови Дмитра Ломаги і Романа Різника. В обох випадках підставою стало те, що виконком порушив встановлений 10-денний термін розгляду звернень на видачу МУО. До міськради родичі депутатів звернулись 8 лютого, а виконком ухвалив рішення про відмову через 29 робочих днів – лише 21 березня. Представляли своїх родичів у суді особисто Юрій Ломага і Олексій Різник.

Громадська активістка та небайдужа громадянка Юлія Лацик прокоментувала рішення суду на користь сімей Ломаги та Різника:

“Завдяки виборчим спискам ЄС, Ломаго-Різниковський схематозний вірус добрався і до Брюхович. Найкращі юристи-схемщики по напрямку “@пиздити законно” майно – працюють на всі 100″.

За даними порталу Судова влада, у справі за позовом Оксани Лоневської теж уже є рішення, але його текст ще не опублікували в реєстрі. Ще у п’яти справах рішень не має, так суд наразі відкрив провадження за позовами Мирослави Дроздовської, Надії Різник, Івана Лоневського, Давида Ломаги і  Софії Ломаги.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.