Дуда запропонував Зеленському прийняти капітуляцію росії у Переяславі

Президент Польщі зробив відсилку до Переяславської ради 1654 року.

01.02.2023
Дуда запропонував Зеленському прийняти капітуляцію росії у Переяславі
Фото: Президенти України і Польщі Володимир Зеленський та Анджей Дуда

Про це Дуда сказав під час свого візиту до Латвії, пише WPROST.

“Я говорю: Володимире, дивлячись на нашу історію, як розійшлися колись ці шляхи, я благаю вас – коли ви переможете росію, коли росіяни приповзуть сюди навколішки підписувати мир, тоді ведіть їх до Переяслава, нехай вони підпишуть з вами мир там, нехай перекреслять усі ті роки радянського та російського впливу і цей полон з часів царату до недавнього часу, від якого ви зараз знову обороняєтесь”, – сказав президент Польщі.

Дуда також додав, що Україна здобуде перемогу над рф, зокрема завдяки підтримці своїх союзників. На думку польського президента, усі хотіли б мирного співіснування із росією.

“На жаль, як бачите, це неможливо, тому що вони нападають, грабують, вбивають, хочуть відібрати свободу”, – констатував Анджей Дуда.

Зазначимо, своєю заявою Дуда зробив відсилку до історичних подій. У січні 1654 року гетьман Богдан Хмельницький скликав у Переяславі спільну військову раду. Там і сам гетьман, і козацька старшина поклялися “невідступно бути із землею і містами під великою рукою” московського царя. За це вони повинні були отримати “гарантії” захисту усієї Гетьманщини. 

Цю присягу відмовилися складати деякі представники козацької старшини, ряд козацьких полків і міст, а також українське духовенство. Щоправда, це не завадило у березні того ж року таки укласти військово-політичний союз між Гетьманщиною і Московським царством.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.