Довкола трансформаторних підстанцій у центрі Львова висадили виноград і плющ

Через непривабливий вигляд електричних трансформаторних підстанцій у центрі міста в управлінні архітектури виникла ідея модернізувати споруди на площі Франка. Перші дві вже оздобили металевими конструкціями, довкола яких висадили в’юнкі рослини — виноград Вічі та плющ. Через кілька років вони повністю мають зарости зеленню.

14.05.2025
Довкола трансформаторних підстанцій у центрі Львова висадили виноград і плющ

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

«Разом із робочою групою, де були залучені працівники обленерго, офіс охорони культурної спадщини, міське управління екології та інші підрозділи, ми напрацьовували концепцію оформлення двох перших трансформаторних підстанцій на площі Івана Франка. Причиною став їх неестетичний вигляд: коричневе забарвлення, псевдоісторична форма з карнизами та конусна “шапочка”, які не відповідали сформованому міському середовищу. Тому ми вирішили адаптувати їх до простору, зробивши більш сучасними та привабливими», — розповів Роман Крушельницький, начальник управління архітектури ЛМР.

Загалом розглядали кілька варіантів модернізації, серед яких й ідея повного занурення споруд під землю. Однак через високу вартість проєкту від цього відмовилися. Отож, вирішили перетворити їх на зелені об’єкти. Споруди вже пофарбували в сірий колір, встановили металеві каркаси і висадили в’юнкі рослини. До дверей залишили спеціальний отвір, аби не перешкоджати безпосередній роботі станцій. Виноград та плющ мають створити «зелений каркас», що за сприятливих умов за рік обплете всі конструкції.

«Ці рослини невибагливі до умов і не є дороговартісними. На площах, де неможливо висадити дерева чи кущі, вертикальне озеленення дозволяє збільшити кількість зелені. Плющі або інші в’юнкі рослини не шкодять будівлям, якщо правильно їх підібрати. Для північної сторони краще підходять листопадні види, що скидають листя на зиму, а для південної — вічнозелені. На площі Франка ми поєднали ці два види: виноград Вічі, що восени змінює колір і скидає листя, та вічнозелений плющ. Ми хочемо побачити, як вони приживуться на цих об’єктах, адже це перший досвід використання в’юнких рослин на таких конструкціях», — пояснила Галина Микітчак, керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР.

У міськраді зазначили, що наразі – це експеримент, якщо він вдасться, то його повторять на інших центральних площах, де є такі конструкції.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.