До протезування у Львові готується військовий, який пережив понад 20 операцій

У національному реабілітаційному центрі Незламні відновлюється та готується до реабілітації 29-річний військовослужбовець Сергій, який втратив дві ноги на фронті.

17.08.2023
До протезування у Львові готується військовий, який пережив понад 20 операцій

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

29-річний Сергій Денисов із міста Вишгород, що на Київщині. Ще студентом він почав боротись за свою країну – під час Революції Гідності. А після окупації Криму вирішив відстоювати свої принципи вже зі зброєю в руках. Однак, у військкоматі йому 8 разів відмовляли, чоловік був обмежено придатний. Проте молодого хлопця зупинити було неможливо, тож він вступив до лав добровольчого формування у 2015 році. За роки на фронті жодного разу не думав повернутися до цивільного життя.

Торік влітку Сергій одружився, а свій «медовий місяць» провів у боях за Харківщину. На початку вересня захисник підірвався на кількох мінах та втратив обидві ноги.

«Від болю кричав так, що всі навколишні села чули. Поки мене несли, я просив, щоб мене добили. Ось, що для мене ціна свободи та незалежності, яку я плачу і буду платити. Я знав, на що я йшов. Але я не знав, що буде настільки боляче – тут треба бути чесним», – розповів захисник.

Так сильно захисникові боліло ще чотири місяці, під час яких він переніс понад 20 операцій та незліченні переливання крові. Однак, найважчим завданням для лікарів було врятувати коліно воїна та уникнути додаткової реампутації. Коли їм це вдалося, Сергія відправили на реабілітацію та протезування до Львова.

Львівські спеціалісти докладають максимум зусиль, аби якомога швидше поставити пацієнта на штучні кінцівки. Однак, проблема в тому, що місяці без руху знерухомили суглоб Сергія, його коліно не розгинається, відтак у нього контрактура. Для того, аби її зняти, він щодня займається з фізичним терапевтом. Медик каже, що уже є позитивний результат: амплітуда розгинання поступово збільшується.

Сергій лікується вже майже рік. В їхню з дружиною квартиру влучила ворожа ракета і власного житла в молодої пари більше немає.

Його дружина кожного дня із ними. Вона жартує, що вона на денному стаціонарі. Підтримує в усьому і навіть у бажанні чоловіка продовжити військову службу. Сергій не знає, наскільки мобільним буде після протезування, але впевнений, що зможе ще застосувати свій бойовий досвід.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.