До кінця 2024 року РІЕЛ стане холдинговою структурою – гендиректор компанії

Про це Ростислав Мельник заявив в інтерв’ю для Forbes Ukraine.

27.11.2024
До кінця 2024 року РІЕЛ стане холдинговою структурою – гендиректор компанії

За його словами, на сьогодні група компаній, до складу якої входять агентства нерухомості, компанії з управління активами, фінансові організації та будівельні підрядники, налічує близько 40 підприємств, натомість створення холдингу дозволить спростити роботу з українськими та міжнародними банками, адже вони будуть бачити чітку структуру власності, ліквідність та активи, що своєю чергою підвищує прозорість бізнесу.

«Раніше всі робили проєкти під різними юридичними особами. Це зменшувало ризики. Зараз ця диверсифікація ризиків не працює. Правоохоронці нападають на всю велику компанію, а не безпосередньо на ту юридичну особу, до якої є претензії. Така структура спрощує роботу з українськими та іноземними банками – вони хочуть бачити кінцевого бенефіціара, структуру власності, активи, ліквідність. Холдингова компанія робить це прозорим», – зазначив Ростислав Мельник.

Він також розповів, що РІЕЛ веде переговори з іноземними фінансовими інституціями, зокрема ЄБРР, для реалізації нових для ринку нерухомості України програм у майбутньому:

«В нас є ідеї. Одна з них – житло в лізинг. Щоб його збудувати – потрібні кошти, які я повертатиму 20 років. Тому ідея така: взяти гроші, збудувати, здавати в лізинг і закласти вартість цих грошей 3-5% річних у вартість оренди. Я організував процес, збудував квартири, а ЄБРР чи IFC розмістив гроші та отримує відсотки. В Україні таких програм немає. Вони були б доречними, тому що третина людей орендують житло, а могли б стати через 20 років власниками квартири», – зазначив він.

«Ми попросили в ЄБРР $50 млн. Це велика західна установа зі складними і довгими процесами. Отримати кошти можна через чотири-п’ять років. Ми пройшли невеликий due diligence (перевірка компанії – ред) і попередньо пройшов сам проєкт. Зараз відбувається технічна робота. Чекаємо своєї черги», – пояснив Мельник.

Джерело: Корпорація Нерухомості РІЕЛ

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.