До “Гвардії наступу” вже подали заявки понад 8 тисяч добровольців

Бригади мають стати в стрій у квітні.

07.02.2023
До “Гвардії наступу” вже подали заявки понад 8 тисяч добровольців
Фото: умовне

Виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ Ігор Клименко в етері телемарафону заявив, що до “Гвардії наступу” подали заявки більше 8 тисяч добровольців.

“Загалом до “Гвардії наступу” на сьогодні подали заявки більше 8 тисяч добровольців. Всі вони будуть проходити співбесіду та перевірки. 

Найбільше добровольців записалося в Національну гвардію, але там і більше бригад. В Нацгвардії шість бригад, в Нацполіції – одна та поки що одна – у Держприкордонслужбі.

Набір триватиме 60 днів. Це не сталий процес, ми з кожним добровольцем проводимо співбесіду, військово-лікарську комісію, перевіряємо його фізичні та ментальні здібності і проводимо спеціальні перевірки. Оскільки ті особи, які йдуть на службу, не можуть мати судимостей”,- розповів виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ.

За словами Клименка, якщо доброволець обирає розвідку – його випробовують, якщо мінометний підрозділ – він буде вчитися стріляти з міномету.

Виконувач обов’язків міністра МВС наголосив, що “Гвардія наступу” буде орієнтована на звільнення території: “Ми будемо працювати на наступ. Поки ЗСУ обороняють рубежі, ми готуємось до визволення наших територій”.

До “Гвардії наступу” можна долучитися онлайн на storm.mvs.gov.ua або ж у визначених Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах). Також працює гаряча лінія для консультацій 0800100020. 

Rожен бажаючий може обрати собі військовий підрозділ по духу, записатися, пройти обов’язкову кількамісячну бойову підготовку.

Добровольці можуть обирати: 

  • “Сталевий кордон” (бригада Державної прикордонної служби України);
  • “Червона калина” (до бригади вже увійшли герої, які брали участь у боях на Донеччині й Луганщині, обороняли Київ);
  • “Лють” (бригада Національної поліції України);
  • “Рубіж” (до лав бригади вже увійшли герої, які відстоювали Гостомельський аеропорт, Рубіжне на Луганщині);
  • “Спартан” (потужна штурмова бригада, обороняла Харків);
  • “Кара-Даг” (“кара за Крим”, братиме участь у звільненні АРК);
  • “Буревій”;
  • “Азов” (легендарний підрозділ, один із основних осередків оборони Маріуполя).

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.