Для іноземців, які служать у ЗСУ, спростили процедуру отримання українських посвідчень водія

В іноземних добровольців у ЗСУ та Нацгвардії тепер з’явилася можливість оформити українське посвідчення водія. Процедуру отримання прав їм спростили.

17.03.2023
Для іноземців, які служать у ЗСУ, спростили процедуру отримання українських посвідчень водія

Іноземні добровольці, які обороняють Україну, тепер зможуть отримати права водія за спрощеною процедурою. Відповідну постанову №228 ухвалив Кабінет Міністрів 14 березня. Про це повідомляє пресслужба МВС.

Громадяни інших країн, які проходять військову службу в ЗСУ, Нацгвардії та Державній спеціальній службі транспорту можуть оформити посвідчення водія в Україні. Нові правила діятимуть під час воєнного стану, а також через три місяці після його закінчення.

Іноземні захисники України зможуть пройти навчання в автошколі або ж обміняти права водія на українські, склавши іспити на права. Військовослужбовцям із посвідченням, виданим в Іспанії, Італії, ОАЕ та Туреччині, іспити з водіння складати не доведеться, адже ці країни підписали з Україною двосторонні угоди про визнання прав водія.

Отримати права водія в Україні можна навіть за відсутності ідентифікаційного коду та вказаної адреси проживання (замість нього вказується адреса військової частини, де служить іноземець).

Документи, необхідні для оформлення посвідчення водія іноземцями:

  • паспорт чи документ, що підтверджує особу без громадянства;
  • військовий квиток;
  • довідка з військової частини, з якою укладено контракт;
  • медична довідка для водіїв (під час навчання в автошколі).

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.