Дії загарбників спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі

На ЗАЕС через ворожі обстріли відбулося відключення повітряної лінії “Дніпровська”.

25.08.2022
Дії загарбників спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі

Про це повідомляють в Телеграмі Держатомрегулювання.

“За інформацією експлуатуючої організації ДП НАЕК «Енергоатом» 25.08.2022 о 12:12, в результаті бойових дій в районі розміщення Запорізької АЕС відбулось відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ “Дніпровська”, – йдеться у дописі.

Внаслідок цієї події енергоблок № 5 ВП «Запорізька АЕС» відключився від мережі з послідуючим спрацюванням аварійного захисту; енергоблок № 6 ВП «Запорізька АЕС» був переведений на живлення власних потреб.

В відомстві додають, що о 12:29, після відновлення працездатності повітряної лінії ПЛ-750 кВ «Дніпровська», енергоблок № 6 ВП «Запорізька АЕС» було підключено до мережі.

Проте о 14:14, відбулось повторне відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ «Дніпровська».

Внаслідок цієї події енергоблок №6 ВП «Запорізька АЕС» відключився від мережі з послідуючим спрацюванням аварійного захисту.

Наразі зауваження до роботи автоматики та систем безпеки відсутні.

Як зазначають в Енергоатомі, таким чином, дії загарбників спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції.

“Власні потреби АЕС в електроживленні наразі забезпечуються з енергосистеми України через лінію зв‘язку ЗАЕС – Запорізька ТЕС.

Зауважень до роботи автоматики і систем безпеки наразі немає. Ведуться пускові операції з підключення одного з енергоблоків до мережі”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, унаслідок обстрілу росіянами Енергодара і спричинену ним пожежу пошкоджено лінії електропередачі, що призвело до знеструмлення більшості населених пунктів на тимчасово захоплених рф територіях півдня України і припинення водопостачання.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.