ДБР знову відкрило справу проти Садового через земельну ділянку в Рясне-2

ДБР знову відкрило справу щодо посадовців міськради Львова через землю в Рясному. Йдеться про ділянку в Рясне-Руському, де компанія Dragon Capital будує індустріальний парк «М-10».

16.10.2023
ДБР знову відкрило справу проти Садового через земельну ділянку в Рясне-2

Офіс генпрокурора повторно розслідує справу про зловживання службовим становищем щодо посадовців Львівської міськради через виділення землі під індустріальний парк у промзоні Рясне-2. Цю інформацію підтвердили в прокуратурі у відповідь на інформаційний запит журналістів Zaxid.net.

Попередню справу прокуратура закрила через те, що не змогла в касації довести, що продаж землі був незаконним, утім у вересні 2023 року ДБР повторно розпочало досудове розслідування.

У 2015 році ТОВ «Сітіпі Україна» виграла конкурс на будівництво індустріального парку в мікрорайоні Рясне-2 та купила для реалізації цього проекту земельну ділянку площею 23,5 га за 52,5 млн грн. Компанія обіцяла створити у Львові близько 3 тисяч нових робочих місць, але того ж року до прокуратури надійшло 60 заяв від мешканців Рясне-Руського про незаконне відчуження землі, хоча ЛМР та Рясне-Руська сільрада підписали меморандум про межі парку.

На час розслідування будівництво парку було заблоковане, а в листопаді 2019 року Спеціальна антикорупційна прокуратура вручила міському голові Львова Андрію Садовому та в. о. директора департаменту містобудування Сергію Коровайнику підозри у зловживанні владою через продаже землі під індустріальний парк. За версією САП, земельні ділянки розташовані на території Рясне-Руської сільської ради, тож міська рада нею розпоряджатись не могла.

Слідство в цій справі тривало до лютого 2022 року. У 2021 році САП програла суд щодо повернення ділянки в Рясне-Руському. Прокуратура також програла справу в касації, а в березні 2022 року Офіс генпрокурора закрив справу проти Андрія Садового і Сергія Коровайника.

Паралельно зі слідством у листопаді 2020 року Антимонопольний комітет дозволив інвестиційній компанії Dragon Capital купити понад 50% акцій ТОВ «Сітіпі Україна», отримавши відповідну ділянку в промисловій зоні Рясне-2. Наразі Dragon Capital будує та розширює тут індустріальний парк «М-10», що охоплює 24 га. Наприкінці 2022 року Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) схвалив інвестиції 24,5 млн доларів США у розвиток парку.

Як повідомили журналістам в Офісі генпрокурора у відповідь на інформаційний запит, Держбюро розслідувань здійснює досудове розслідування через можливе зловживання службовим становищем посадовцями Львівської міської ради під час створення індустріального парку на вул. Шевченка, в промзоні Рясне-2 у Львові, що призвело до тяжких наслідків.

«Жодній особі у цьому кримінальному провадженні про підозру не повідомлялося», – йдеться у відповіді.

У ДБР повідомили, що інформація про це розслідування конфіденційна й відмовились підтвердити або спростувати відкриття провадження за ч. 2 ст. 364 ККУ.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.