Чоловіка, який повернувся в Україну після служби в російській армії, судили за держзраду

Луцький міськрайонний суд Волинської області визнав чоловіка винним у державній зраді.

07.06.2023
Чоловіка, який повернувся в Україну після служби в російській армії, судили за держзраду

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 29 травня.

7 травні 2022-го обвинуваченого затримали на кордоні з Білоруссю, коли він показав свої два паспорти – український та російський. Крім того, був вилучений військовий квиток на імʼя громадянина російської федерації, якого у 2016 році було зараховано в списки особового складу 20-ї гвардійської окремої мотострілкової бригади, військова посада — розвідник, за бездоганне виконання обовʼязків присвоєно нагрудний знак «Гвардия».

Обвинувачений ще у 2009-му, перебуваючи на території рф отримав російське громадянство. 14 квітня 2022 року йому видано також паспорт громадянина рф для виїзду за кордон.

20-та окрема мотострілецька бригада південного військового округу (м. Волгоград), в якій він служив, брала участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей з 2014 року.

У судовому засіданні чоловік винним себе не визнав та показав, що у 2008 році він отримав паспорт громадянина України, а у 2009-му батько забрав його до росії й подав його документи для отримання російського громадянства, при цьому він не знав про те, чи позбавлений громадянства України. Батько йому нічого не повідомляв, а він і не запитував. У листопаді 2016-го він справді вступив на військову службу за контрактом у 20-у окрему мотострілецьку бригаду строком на три роки. Фактично вся його служба проходила на полігоні в Волгоградській області, спочатку служив на посаді розвідника, а потім був водієм, по закінченню контракту звільнився. 

Обвинувачений намагався переконати суд, що після 24 лютого 2022-го він вирішив повертатися і воювати за Україну, вступити до лав ЗСУ. Також хотів начебто хотів передати певну інформацію щодо 20-ї окремої мотострілецької бригади.

При цьому показав, що йому були відомі лише події, які почалися у 2014 році на Майдані, а більше цим він не цікавився. Про ситуацію в Донецькій та Луганській областях йому нібито нічого не відомо. У Крим їздив у 2018-му через «Кримський міст» з російським паспортом. Про те, що його бригада брала участь в бойових діях на території України у 2014-2016 роках він також не знав.

Обвинувачений говорив, був «аполітичним» і не цікавився подіями, які відбувалися на території України до лютого 2022 року. А потім у ньому «патріотичність проснулася», відчув себе громадянином України й вирішив повернутися. При цьому показав, що ніяких дій для допомоги українській стороні він не вчинив і навіть не намагався щось зробити. Водночас категорично заперечив, що спричинив шкоду Україні. 

Заяву про припинення громадянства обвинувачений не подавав, процедура вибуття з громадянства України йому не відома. В Україні заборонено подвійне громадянство, тому цей чоловік визнається лише громадянином України. 

Суд критично оцінив показання обвинуваченого, що йому не було відомо про події в Україні з 2014 по 2022 роки, оскільки він самостійно до 2014 року приїздив в Україну до родичів, після 2014-го їздив у Крим. До того, в судовому засіданні чоловік заявив, що одразу в лютому 2022 року вирішив їхати в Україну, щоб вступити до лав ЗСУ, не хотів воювати за росію, хотів допомагати та захищати саме Україну.

Паспорт громадянина росії для виїзду за кордон виданий 14.04.2022, а тому доводи обвинуваченого про його наміри ще в лютому 2022 року стати на захист України суд до уваги не бере.

Оскільки чоловік заперечував свою вину, то суд не визнав його щире каяття, про яке написано в обвинувальному акті, як обставину, що пом`якшує покарання.

Громадянина засудили до 12 років увʼязнення.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.