Чоловік зі Львівщини викрав автомат у військового в потязі

У поїзді «Дніпро-Львів» чоловік викрав автомат Калашникова у військовослужбовця та поїхав зі зброєю до своїх родичів. Суд дав фігурантові 2 роки умовного терміну.

31.10.2023
Чоловік зі Львівщини викрав автомат у військового в потязі

Як повідомляє Zaxid.net,  9 грудня 2022 року зловмисник перебував у купе одного з вагонів пасажирського поїзда сполученням «Дніпро–Львів», що прибув на залізничний вокзал міста Львова. На сидінні він побачив автомат Калашникова «АКС-74», який був закріплений за військовослужбовцем, що їхав разом із ним.

«Усвідомлюючи, що вказаний автомат є нарізною вогнепальною зброєю, [фігурант] вирішив незаконно його привласнити», — йдеться у вироку.

Чоловік без дозволу взяв із сидіння автомат, повісив його собі на шию, вийшов із поїзда та поїхав маршруткою до місця проживання своєї матері. Там він заховав зброю в господарській будівлі.

На судовому засіданні обвинувачений визнав свою вину й пояснив, що забрав зброю з метою похизуватися. Каже, що вони з військовим перебували в сусідніх купе й разом розпивали алкоголь. Зранку «вийшли похмелитись в тамбурі», після чого фігурант «взяв автомат і пішов».

Сам військовий розповів, що їхав у відрядження з Дніпра до Львова, був у формі й мав автомат, який поклав під лавку. За його словами, після приїзду обвинувачений допомагав йому вийти з речами й повісив на себе автомат зі словами: «Я допоможу». Однак на вокзалі фігурант зник. Автомат шукали два дні по камерах спостереження.

Суд визнав чоловіка винуватим за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України та призначив йому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі.

Однак суд вирішив звільнити його від відбування призначеного покарання із іспитовим строком на 2 роки. Протягом цього часу чоловік мусить періодично з’являтися до уповноважених органів та повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.