Через саботаж росією “зернової угоди”, Україна несе значні збитки, які вже оцінюються в сотні мільйонів доларів

Простій корабля за місяць може складати 700 тис. євро, а йдеться про сотні кораблів з зерном, які щоденно стоять в Босфорі.

30.05.2023
Через саботаж росією “зернової угоди”, Україна несе значні збитки, які вже оцінюються в сотні мільйонів доларів
Фото: умовне

Якщо починати рахувати з 1 серпня минулого року, коли де-факто рушили кораблі гуманітарним коридором, то збитки реально можуть становити близько мільярда доларів. Простій корабля за місяць може складати 700 тис. євро, а йдеться про сотні кораблів, які щоденно стоять в Босфорі.

Більше країн-партнерів будуть дотичними до проблем України, тим сильніше буде поштовх, щоб впливати на ситуацію у Чорному морі. Зокрема, Китай закуповує багато українського зерна і зацікавлений у функціонуванні зернового коридору, а також такими партнерами можуть бути країни Африки та Азії. Проте для уникнення збитків товаровиробниками не менш важливою є ситуація в середині України.

Прикра ситуація склалася в Одеській області на елеваторі компанії «ТРАНССЕРВІС 2008», яка нещодавно заблокована Бюро економічної безпеки. Компанія працює у рамках зернової ініціативи і пов’язана з десятками підприємств, які перевалюють зерно, користуючись послугами «ТРАНССЕРВІС 2008». БЕБ звинуватило одне з підприємств, а заблокувало роботу цілої компанії. Це теж простої і великі втрати, які сьогодні несуть товаровиробники. Ми багато звертаємось до світу за допомогою, але нам слід уважніше ставитися до роботи певних правоохоронних органів, які фактично гальмують роботу прозорого бізнесу.

Віктор Візний

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.