Через грантові мільйони міський голова на Тернопільщині знищує реабілітаційний центр

Вже тиждень не вщухають обговорення щодо переселення комунального закладу “Дорога в життя” з їхнього рідного відремонтованого приміщення в старий дитячий садочок. Міська влада Чорткова, аби отримати міжнародні кошти на квартири переселенцям, максимально оптимізувала власний заклад у якому перебували люди, що потребують особливого догляду і перенесла його подалі. 

13.03.2023
Через грантові мільйони міський голова на Тернопільщині знищує реабілітаційний центр

Як пише газета “Місто”, багато років реабілітаційний центр “Дорога життя” розташовувався в будівлі спального корпусу школи-інтернату. За цей час там силою платників податків, спонсорів, грантів – вдалось зробити ремонт, закупити обладнання, яке вкрай необхідне для догляду за людьми з особливими потребами.

Втім, після початку повномасштабного вторгнення міський голова Володимир Шматько вирішив залучити інвестиції і переробити всю будівлю під квартири для переселенців. Долею людей з особливими потребами він не особливо переймався. Не підготувавши рівноцінної будівлі, не зробивши ремонту, пандусів – просто порадив людям залишатися дома.

Рішенням депутатів 14 лютого заклад “під соусом” перейменування – оптимізували. Фактично дозволивши отримувати змогу реабілітуватись лише дітям. Усі інші тепер будуть замкнені удома з близькими, що за ними доглядають. Таким чином кількість вихованців “Дороги життя” зменшилась, а відповідно й легше стало їх перемістити в гірші умови. Говорячи про пріоритет перед переселенцями і освоєнням мільйонів, наші земляки – програли, пише видання.

Батьків, які благали про можливість залишитися у своєму приміщенні з усіма умовами, міський голова у власному відеозверненні засудив і звинуватив у роботі проти громади.

Батьки погодились на переселення, розуміючи невідворотність рішення Володимира Шматька. Під тиском він змінив керівника закладу.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.