Частину закордонних паспортів українців визнали недійсними

Частина закордонних паспортів українців визнана недійсними через розбіжності в транслітерації імен і прізвищ.

10.03.2023
Частину закордонних паспортів українців визнали недійсними

Про це пише “Судово-юридична газета”. 

Зокрема, на сайті Державної міграційної служби міститься сервіс перевірки дійсності документів. Деякі громадяни при перевірці виявили, що їх паспорт для виїзду за кордон є недійсним.

За словами члена Комітету ВР з питань правової політики Ігоря Фріса з лютого 2023 ухвалили рішення привести транслітерацію усіх документів до одного зразка.

“Тобто, ваші ім’я та прізвище повинно мати однакове написання латинськими літерами і у закордонному паспорті, і в ID-картці. У випадку, якщо є відмінність бодай в одній літері, документ, який був виданий першим, вважається анульованим. Так, без вашого відома.

Наприклад, якщо ви в ID картці Igor, а в закордонному паспорті Ihor, то Вам точно варто перевірити дійсність документів”, – зазначає Фріс. 

У разі виявлення розбіжностей потрібно звернутися до підрозділів міграційної служби, ЦНАПу, “Паспортного сервісу” для заміни не дійсного документа.

Як виявилося, справа у постанові Кабміну від 28 жовтня 2022 р. № 1220 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України”.

Відтак, згідно з постановою паспорт для виїзду за кордон визнається недійсним, вилучається, анулюється та знищується, у таких випадках:

  • у разі коли він підлягає обміну у зв’язку зі зміною інформації, внесеної до паспорта для виїзду за кордон (у тому числі у зв’язку зі зміною написання латинськими літерами складових імені “прізвище”, “ім’я” у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України);
  • виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта тощо.

У разі неподання заявником протягом місяця з дати зміни інформації, внесеної до паспорта для виїзду за кордон, документів для його обміну за наявності у ДМС відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про зміну відповідної інформації паспорт для виїзду за кордон, який підлягає обміну, визнається недійсним засобами Реєстру.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.