Британець, який був парамедиком в “Азові”, розповів про російський полон

Бойовики не сказали полоненим, що їх везуть на обмін.

24.09.2022
Британець, який був парамедиком в “Азові”, розповів про російський полон
Джон Гардінг

Британець Джон Гардінг, який був парамедиком у полку «Азов», розповів в інтерв’ю Daily Mail про тортури та психологічний тиск під час російського полону.

Гардінг каже, що на обмін їх везли на підлозі вантажівки. Якимось чином полоненим вдалося дізнатися, що вони вже в росії. Чоловік вважав, що їх везуть на розстріл, а тіла хочуть заховати.

Однак Гардінга та інших полонених іноземців відвезли до злітно-посадкової смуги, й сказали сідати до літака. На борту шторки ілюмінаторів були приспущені.

У літаку, за словами Гардінга, полонені вперше за декілька місяців отримали «справжню їжу». «У нас була яловичина та рис, курка, спринг-роли. Мої очі були більші за живіт», — згадує чоловік.

Після приземлення в Саудівській Аравії Гардінга та ще чотирьох британців зустріли представники британського консульства. Звільнених чоловіків відправили на медичне обстеження, а потім дали документи та посадили на рейс до Лондона.

Гардінг розповів, що під час полону дуже схуднув, оскільки його разом з іншими полоненими 23 години на добу утримували в тісній камері. Крім того, за його словами, росіяни «досить винахідливі» щодо тортур. Наприклад, окупанти переобладнали старий телефон у такий спосіб, що, коли військовополонений набирав на ньому номер, циферблат, повертаючись на місце, бив електричним струмом.

Також звільнений британець розповів про побиття руками, а ще про те, що один із хлопців дістав ножове поранення в ногу. А Гардінга окупанти змусили записати прощальне відео для доньки, оскільки його мали розстріляти. Чоловік вважає, що з полонених знущалися «заради розваги».

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.