Бригади зі Львівщини відновлюють зруйновані росіянами будинки в Херсонській області

Дві бригади зі Сокальщини замінюють пошкоджені вибухами ворожих ракет вікна та покрівлі приватних будинків.

22.08.2023
Бригади зі Львівщини відновлюють зруйновані росіянами будинки в Херсонській області

Про це  повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Село Нова Зоря розташоване за лічені десятки кілометрів від лінії фронту, його звільнили в результаті успішного контрнаступу військ ЗСУ минулоріч.

«Станом на зараз наші бригади замінюють вікна та покрівлю у будинках, де такі роботи потрібно здійснити першочергово. Село налічує пів сотні будинків, кожен з яких має різні ступені ушкоджень, але ми ремонтуємо спочатку ті, в яких навіть зараз проживають люди. Також є багато жителів, які очікують на ремонт своїх будинків, щоб в подальшому повернутися назад. У багатьох будинках відсутні перемички між вікнами, тому роботи зі заміни потрібно проводити максимально обережно. Вікна та дахи пошкоджені у всіх будинках: десь прилетіли осколи, а десь пошкодження виникли внаслідок вибухів ворожих боєприпасів», – зазначив директор одного з приватних підприємств Сокаля, який зараз у складі бригади зі Львівщини допомагає відбудовувати Херсонщину, Руслан Гоневич.

Також він розповів, як на приїзд бригад зі Львівщини реагують місцеві жителі.

«Абсолютну більшість вікон потрібно міняти, адже внаслідок дій російських військових вони побиті. Хто може, самотужки забиває їх підручними засобами, а ми, своєю чергою, їх надалі замінюємо. Інколи біля нас чутно вибухи, а наші військові не раз збивали ворожі дрони неподалік населеного пункту. З місцевими жителями ми чудово налагодили контакт і вони нам допомагають. Якщо потрібно перевезти якісь габаритні матеріали, то люди радо відгукуються та дають свою техніку для транспортування», – додав Руслан Гоневич.

Львівщина – один з 15 регіонів України, які долучилися до проєкту «Пліч-о-пліч», що має на меті допомогти відбудувати громади Херсонщини, які найбільше постраждали від агресії росії.

Під свій патронат Львівська область взяла селище Біла Криниця, села Нова Зоря і Таврійське.

Загалом в межах проєкту «Пліч-о-пліч» планується відновити понад 300 об’єктів. Джерела фінансування: кошти громад регіонів, а також кошти державного бюджету України (після прийняття Державної програми).

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.