Бронзовий бюст Ференца Ліста міг би бути у Львові замість пам’ятника Моцартові-молодшому

Натомість, сьогоднішній міський голова і його протеже, Оксана Линів, “ощасливили” Львів чимось дуже загадковим, яке, будучи досі ніде незареєстрованим, дотепер стоїть на площі Євгена Маланюка.

14.06.2023
Бронзовий бюст Ференца Ліста міг би бути у Львові замість пам’ятника Моцартові-молодшому

Отож, майже місяць прожив у Львові всесвітньо знаний маестро-віртуоз Ференц Ліст. Давав концерти, приймав запрошення на бали, ощасливлював своєю присутністю численні львівські салони і мав, здавалось-би, нескінченні зустрічі із вдячною львівською публікою.

А вперше Ференц Ліст завітав до Львова ввечері 13 квітня 1847 року і вже о 22 годині того ж дня у готелі “De la Rus” (який раніше стояв на місці сьогоднішнього готелю “Жорж”) дав свій перший концерт. У своєму неймовірному стилі маестро тоді виконав твори Бетговена, мазурку і полонез Шопена, тарантелу Россіні, “Ave Maria” Шуберта та ін.

Ференц Ліст у молодому віці

Наступного дня Ференц Ліст зі своїм оточенням піднявся на Високий Замок і з приємністю оглядав звідти краєвиди Львова, коментуючи і порівнюючи наше місто з тими столицями, в яких він побував.

І, на закінчення: отой бронзовий бюст Ференца Ліста, яким я проілюстрував свій допис, який створив Arno Breker (1900–1991), якнайкраще показує, що “у себе вдома” ота справжня Європа намагається виставляти по справжньому мистецькі твори у тому числі й авангардові. Бо міські голови тих європейських міст, мають добру освіту і назагал непогано розбираються у мистецтві або ж тримають біля себе фахових дорадників, які на тій темі чудово знаються.

Натомість, український Львів яких тільки “експериментів” у пам’яткоохоронній сфері, не зазнавав від свого теперішнього Голови!

І, свого часу, Андрій Іванович свідомо і цілком слушно зробив ставку на інертність кожного з нас: що ми, будучи по вуха заклопотаними своїми власними проблемами, не дуже зважатимемо на його привселюдне ґвалтування чинного пам’яткоохоронного законодавства.

У цьому своєму розрахунку – що львів’янам “все по барабану” – Андрій Іванович виявився правий. Інакше важко пояснити, чому у тисячний раз проходячи повз те одоробло, яке він з Оксаною Линів назвали “пам’ятником Моцартові-молодшому”, ми мовчки терпимо їх наругу і навіть не висловлюємо бажання знести отой ніде незареєстрований скульптурний несмак або ж перевезти того “Моцарта-молодшого” на одну з розкішних вілл вгорі вулиці Круп’ярської, що під самим Кайзервальдом…

На фото: скульптор і архітектор Arno Breker (1900–1991), автор бронзового бюсту Ференца Ліста

Автор: Микола Бандрівський, голова Археологічної комісії у Науковому товаристві імені Шевченка у Європі

Джерело

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.