Болгарія таємно постачала Україні боєприпаси на початку повномасштабного вторгнення рф – Welt

Вона забезпечила третину потреб української армії у перші пів року повномасштабного вторгнення росії.

19.01.2023
Болгарія таємно постачала Україні боєприпаси на початку повномасштабного вторгнення рф – Welt
Фото: умовне

Про це йдеться в матеріалі Welt, передає “Громадське”.

Як зазначають журналісти Welt, прем’єр-міністр Болгарії Кирил Петков підтримав Україну боєприпасами та дизельним пальним, попри тиск проросійських політиків усередині країни та серед партнерів по коаліції. 

За даними видання, боєприпаси та озброєння потрапляли в Україну через посередників. З квітня по серпень 2022 року Болгарія покривала третину потреб Збройних сил України в боєприпасах, а також забезпечила до 40% танків та військових авто дизпаливом. Журналісти зауважують, що в цей період Болгарія переробляла на своєму нафтопереробному заводі лише сиру нафту з росії.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив допомогу Болгарії: «Кирил Петков продемонстрував свою чесність, і я завжди буду вдячний йому за те, що він використав усі свої політичні здібності для пошуку рішення»

Кулеба додав, що в Україні знали про «велику кількість необхідних боєприпасів» на складах у Болгарії, але деякі члени болгарської керівної коаліції стали на бік росії.

«[Петков вирішив] стояти на правильному боці історії та допомогти нам протистояти набагато сильнішому ворогу, захиститися», — пояснив Кулеба.

Він зауважив, що йшлося не про пряму військову допомогу, а «радше  про те, щоб українські компанії та компанії з країн НАТО отримали змогу закуповувати необхідне у болгарських постачальників».

Петков зазначив, що тоді його уряд дав посередникам дозвіл на експорт — не безпосередньо в Україну, а до компаній-посередників за кордоном. 

«Наша приватна військова промисловість виробляла на повній швидкості», — підкреслив він.

За інформацією Welt, постачання оплачували США та Велика Британія.

Крім того, журналісти додають, що в перші дні повномасштабного вторгнення саме Петков закликав лідерів інших країн Євросоюзу, зокрема президента Франції Емманюеля Макрона та канцлера Німеччини Олафа Шольца, підтримати Україну та ввести жорсткі санкції проти росії.

Такої ж позиції дотримувався й тодішній міністр фінансів уряду Болгарії Асен Василев. На зустрічі міністрів фінансів ЄС у Парижі він виголосив промову, в якій пояснив, що означає «денацифікація України» з вуст президента рф володимира путіна: «Це те, що росіяни зробили в Болгарії після Другої світової війни: вони вбили тисячі дисидентів, професорів і священників».

За словами Василева, він заохочував болгарську компанію «Лукойл» експортувати надлишки нафти в Україну.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.