Блокування доріг перед пунктами пропуску – це форма польської демократії?

Після публікації частини перевізників, власники яких тією чи іншою мірою підтримують “страйкарів” мав дуже цікаву дискусію з одним із них в приватних повідомленнях.

22.11.2023
Блокування доріг перед пунктами пропуску – це форма польської демократії?

Отож чим обгрунтовував бенефеціар однієї із компаній, що потрапила до списку, необхідність виключення її звідти:

  • компанія возила гуманітарну допомогу в Україну майже 8 місяців, в тому числі аж до Харкова;
  • його фірма не колаборує з росією;
  • в нього особисто проживала сім’я українців після початку повномасштабного вторгнення.

На ці аргументи спробував йому пояснити, що включення його фірми до списку жодним чином не повязано з колаборацією чи не підтримкою України, а лише з тим, що він підтримує страйк. За всю надану допомогу українцям щиро вдячний. При цьому я запропонував йому особисто розмістити в себе на сторінці в соцмережах та на сайті фірми заяву про засудження блокування кордону Комітетом захисту перевізників і роботодавців у сфері транспорту.

Далі від нього було пояснення, яке ще раз засвідчило різне розуміння “блокувальниками” чи тими, хто їх підтримує ситуації: “В Польщі маємо демократію, свободу слова. Ті люди, які там страйкують мають право на те. Моя думка не важлива. Хто хоче той страйкує…”

Колись один французький письменник сказав: “Моя свобода розмахувати руками закінчується там, де починається ніс сусіда”. І проблема страйкарів полягає саме в нерозумінні цього. НЕ МОЖУТЬ ВОНИ БЛОКУВАТИ ДОРОГИ ПЕРЕД МІЖНАРОДНИМИ ПУНКТАМИ ПРОПУСКУ, БО ПОРУШУЮТЬ ПРАВА ІНШИХ ГРОМАДЯН.

P.S. Оскільки польські страйкарі ніяк сі не вспокоють, і дають різні інтерв’ю польським та іноземним ЗМІ, пишуть різну єресь в соцмережах (часом навіть у закритих групах), мало того самі часом дають інформацію для справедливого ставлення (не можуть ж одні бути занесені до “чорних” списків, а інші ні), довелось скласти ще додатковий перелік.

P.p.s. Роботу продовжуватиму до повного розблокування кордону.

Левко Прокіпчук, екс-начальник Львівської митниці ДФС

Джерело

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.