Більшість українців виступає за звільнення Криму військовим шляхом. Опитування

64% респондентів вважають, що Україна має намагатися звільнити всю територію включно з Кримом, навіть якщо існуватиме ризик зменшення підтримки Заходу і тривалішої війни.

13.03.2023
Більшість українців виступає за звільнення Криму військовим шляхом. Опитування
Фото: умовне

Про це йдеться в результатах Всеукраїнського опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 22 лютого — 6 березня.

У КМІС нагадали, що, згідно з останніми даними Інституту, абсолютна більшість українців — 87% — виступає проти будь-яких територіальних поступок; 9% до них готові. Проте це запитання ставили загалом щодо «територіальних поступок», без конкретизації територій та можливих «компромісних» пропозицій.

Зазначається, що британський науковець Тімоті Гартон Еш запропонував поставити запитання про можливе військове визволення Криму.

Таким чином, згідно з опитуванням, респондентам пропонували два сценарії. Один із них включав допомогу Заходу визволити та надійно захистити всі території включно з Донбасом, проте без Криму. Другий сценарій передбачав спроби військового визволення Криму, проте з розумінням, що Захід може зменшити допомогу, а війна – затягнутися.

«Як можна бачити, дійсно у такому підході простір для знаходження «компромісів» розширюється і більше людей готові пристати на такий формат дій. Утім разом з цим більшість респондентів – 64% – вважають, що Україна має намагатися звільнити всю територію включно з Кримом, навіть якщо буде ризик зменшення підтримки Заходу і ризик тривалішої війни», – розповіли у КМІС.

У інституті додали, що 24% респондентів більше схиляються до варіанту, що в обмін на визволення та захист усіх територій з Донбасом (але без Криму) Україна може утриматися від військових дій на півострові.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.