Бійцям 118-ї окремої механізованої бригади передали 150 безпілотників зі Львівщини

У межах програми «Безпечна Львівщина» на безпілотники скерували 4 мільйони гривень.

11.07.2025
Бійцям 118-ї окремої механізованої бригади передали 150 безпілотників зі Львівщини

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Десятидюймові БпЛА мають сутінкові камери, вони здатні літати на відстань до 15 кілометрів та нести бойове навантаження до 3 кілограмів.

«Безпілотники на сьогодні — це один із ключових інструментів на полі бою. Завдяки своїм розмірам та потужності вони можуть нести суттєві бойові заряди і виконувати завдання високої точності. Найчастіше ці дрони використовуються як FPV-камікадзе для знищення бронетехніки, укріплених позицій противника або логістичних об’єктів. Вони ефективні, маневровані, складні для виявлення та в рази дешевші за цілі, які знищують. Їхня адаптивність дає змогу вести бойову роботу і вдень, і вночі, навіть в умовах електронної боротьби. Це — новий рівень тактичної переваги на фронті», – розповів командир батальйону безпілотних систем 118-ї окремої механізованої бригади Володимир на позивний «Скіф».

«Це не просто техніка — це очі й руки на передовій, які допоможуть врятувати життя та точніше бити ворога. Закупили дрони за кошти обласної програми «Безпечна Львівщина». У 2025-му на неї передбачили 4 мільйони гривень — і це той випадок, коли кожна гривня працює на нашу перемогу. Дякуємо бійцям — за мужність, силу і щоденну боротьбу. Дякую виробникам, які забезпечують фронт сучасними технологіями, та кожному, хто долучається до спільної справи», – зауважив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Програма «Безпечна Львівщина» — це комплексна ініціатива Львівської обласної військової адміністрації, яка реалізується з 2021 по 2025 рік і спрямована на забезпечення безпеки, обороноздатності та цивільного захисту регіону.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.