Атлет вийшов під російську музику на Кубку України з бодібілдингу у Львові

18 травня у Львові відбувся Відкритий Кубок України WABBA 2025.

20.05.2025
Атлет вийшов під російську музику на Кубку України з бодібілдингу у Львові

У Кубку взяли участь понад 160 атлетів з різних областей України, які змагалися в ростових, вікових та абсолютних категоріях. Утім, не обійшлось без скандалів. Учасник з Дніпра вийшов під російську музику. Це викликало хвилю обурення серед присутніх, однак були й такі, хто сприйняв ситуацію, як норму.

“Під час виступу одного з учасників, який є не лише атлетом, але й членом Федерації та суддівського корпусу, на сцені публічно прозвучала російська музика… Я вважаємо, що жоден спортсмен в Україні не має права виступати під російську музику. Жодна українська федерація не має морального чи правового права це толерувати. В умовах війни такі дії — це свідома або несвідома колаборація”,зазначила учасниця фітнес-спільноти Вікторія Скурчак-Саксон, яка була присутня на Кубку.

Увага на відео присутня ненормативна лексика

Федерація бодібілдінгу WABBA Ukraine відреагувала на інцидент.

“З моменту заснування WABBA UKRAINE у 2005 році, була єдиною де усі офіційні змагання проводяться виключно державною — українською мовою, що є принциповою позицією нашої спільноти. Президент федерації є чинним військовослужбовцем Збройних Сил України, а самі змагання неодноразово супроводжувалися благодійними ініціативами на підтримку армії, зокрема — проведенням аукціонів на користь ЗСУ. Також у рамках наших турнірів традиційно змагаються й атлети з інвалідністю — для нас це питання гідності, інклюзії та поваги до кожного учасника. Ми щиро шкодуємо, що попри всі наші цінності та усталені стандарти, у змагальному процесі допустили ситуацію, яка суперечить духу нашої федерації та моральним принципам українського суспільства!” – зазначили у повідомленні.

Також у федерації додали, що результати виступу атлета, під час якого прозвучала російськомовна пісня, було анульовано. Окрім цього у регламент змагань внесли зміни, які чітко забороняють використання музичного супроводу мовою агресора у довільних програмах. Відтепер попередньо перевірятимуть музичний супровід усіх учасників, інструктуватимуть суддівську та технічну команди щодо дотримання мовних стандартів.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.