Апеляція ВАКС пом’якшила вирок за хабарництво депутату Львівської облради від ЄС

Колишній головний тюремник має відсидіти не шість, а п’ять років у в’язниці.

21.04.2023
Апеляція ВАКС пом’якшила вирок за хабарництво депутату Львівської облради від ЄС

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду частково задовольнила апеляційну скаргу сторони захисту і змінила вирок колишньому керівнику Західного міжрегіонального управління з виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України Михайлу Дзюдзю, повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Як зазначено в повідомленні в телеграм-каналі, суд виключив із вироку посилання на вимагання як кваліфікуючу ознаку злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

“Водночас іншу частину вироку залишено без змін”, – зазначили в САП.

Отже, генерал-майора внутрішньої служби визнано винним в одержанні щомісяця від підпорядкованих йому керівників установ виконання покарань неправомірної вигоди за нездійснення контролю та перевірки додержання режиму відбування покарань ув’язненими та господарської діяльності в підпорядкованих установах виконання покарань, тобто за ч. 3 ст. 368 КК України.

Ухвалою суду йому призначено покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, терміном на три роки з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

Постанова Апеляційної палати ВАКС набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Як повідомлялося, 14 жовтня 2022 року колегія суддів ВАКС засудила Дзюдзя до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, терміном на три роки, з конфіскацією всього майна, що належить йому на праві власності.

Посадовця викрили на гарячому в березні 2020 року в межах спільної операції САП, НАБУ і СБУ та повідомили про підозру. У березні 2021 року обвинувальний акт було скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.