Академію сухопутних військ у Львові очолив Герой України Роман Качур

Президент України Володимир Зеленський доручив міністру оборони Рустему Умєрову призначити полковника Романа Качура на посаду Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.

19.01.2025
Академію сухопутних військ у Львові очолив Герой України Роман Качур

Про це Володимир Зеленський повідомив 19 січня у своєму відеозверненні, інформує пресслужба Офісу президента.

“У застосунку “Армія+” завершилось опитування щодо нового керівника Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного. Важливо, що це рішення ухвалюється разом з нашими військовими. Головком та командувач Сухопутних військ запропонували п’ять кандидатів – це бригадні генерали Сергій Баранов та Михайло Сидоренко, це полковники Євген Ласійчук, Олександр Бакулін та Роман Качур. Найбільше голосів набрав саме полковник Роман Качур. Він добре знає фронт, він командував 55 окремою артилерійською бригадою”, — зазначив президент.

Президент доручив міністру оборони України Умєрову призначити полковника Качура на посаду начальника академії. Зеленський зазначив,  що уже провів особисту зустріч із полковником Романом Качуром.

Довідково:

Роман Качур народився 25 вересня 1984 році в Сумах. Український військовослужбовець, полковник Збройних сил України, учасник російсько-української війни, Герой України, лицар ордена Богдана Хмельницького трьох ступенів.

У 2005 році закінчив Сумський військовий інститут ракетних військ і артилерії. З 2014 до 2018 року перебував на посаді начальника артилерії 81 окремої аеромобільної бригади. З березня 2018 року – командир 55 окремої артилерійської бригади “Запорізька Січ”.

У травні 2022 року удостоєний званням “Герой України” та ордена “Золота Зірка”. Повний кавалер ордена Богдана Хмельницького (у 2016, та двічі у 2022 роках).

Брав участь у антитерористичній операції, з 2022 року бригада воювала на Донеччині.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.