90% українських підлітків хочуть бути корисними під час відбудови України. Опитування

Молодь вважає, що може допомогти у розвитку економіки й інфраструктури, зокрема й через волонтерську діяльність.

30.03.2023
90% українських підлітків хочуть бути корисними під час відбудови України. Опитування
Фото: умовне

Відтак, майже половина опитаних (43%) уже долучалася до волонтерства: збирали кошти для ЗСУ, плели маскувальні сітки, пакували допомогу чи готували й роздавали їжу, йдеться у дослідженні “Підлітки та їхнє життя під час війни: настрої, цінності, майбутнє”.

87% підлітків відзначають, що найбільше змін їхньому у житті трапилось саме під час повномасштабної війни, майже така ж кількість підлітків хоче дізнатися, як підтримувати себе у складні часи.

Війна залишається ключовою причиною занепокоєння серед підлітків, утім, 93% з них вірять у себе та власні сили. Попри це, 59% опитаних прагне відчувати більшу підтримку від батьків, учителів і друзів.

Майже 70% підлітків знають, ким хочуть стати у майбутньому, хоч нині й не бачать можливості планувати на довгий період, а 90% прагнуть бути корисними під час відбудови України.

“Наразі міжнародні дискусії, присвячені відновленню України, не враховують думку молоді й навіть не розглядають її потреб. Однак для побудови пріоритетів під час відновлення країни молодих людей необхідно слухати й багато в них вчитися. Адже їхній голос не менш важливий у формуванні сучасної та майбутньої України”, – підсумувала голова місії Plan International в Україні Мія Хаглунд Хілас.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.